Папа Венедикт XVI висловив співчуття з приводу упокоєння Глави Болгарської ПЦ


Папа Венедикт XVI надіслав телеграму співчуття Болгарській Православній Церкві з приводу відходу до вічності її Предстоятеля Патріарха Максима, який упокоївся в Бозі у вівторок, 6 листопада 2012 р., на 99-му році життя, повідомляє Радіо “Ватикан”.

«Протягом багатьох років він з набожністю служив Господеві та своєму народові». – пише Святіший Отець, розділяючи біль Болгарської Православної Церкви. Венедикт XVI пригадав про щирий прийом, який покійний виявив для блаженного Івана Павла ІІ під його час візиту до Болгарії у 2002 році, та склав подяку Богові за «добрі стосунки з католиками, які Патріарх розвивав» на своїх землях. «Щиро сподіваюся, – завершує Папа, – що ці добрі стосунки й надалі триватимуть для звіщення Євангелія».

Патріарх Максим народився 29 жовтня 1914 року, а на чолі Болгарської Православної Церкви став у 1971 році. Він провадив свою Церкву під час комуністичної диктатури та в період демократичних перетворень в країні. На сьогодні Болгарська ПЦ нараховує понад 6,5 мільйонів вірних на батьківщині та ще близько 2 мільйонів у діаспорі.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.