Папа Венедикт XVI вручив премії свого імені цьогорічним лауреатам


У суботу, 20 жовтня 2012 року, в Климентинському залі ватиканського Апостольського палацу, відбулося вручення «Премії ім. Ратцінгера» двом цьогорічним лауреатам. Ними стали французький професор Ремі Браґ, Член Академії Моральних та Політичних Наук Інституту Франції, дослідник і викладач середньовічної та арабської філософії, філософії релігії, і священик-єзуїт зі США о. Браєн Дейлі, відомий в англомовному світі богослов та дослідник спадщини Отців Церкви, повідомляє Радіо “Ватикан”

Після привітального слова монсеньйора Джузеппе Скотті, Президента упорядника премії «Ватиканської Фундації Йозефа Ратцінгера – Венедикта XVI» та президента її наукового комітету кардинала Камілло Руїні, представлено лауреатів, а тоді Папа Венедикт XVI особисто вручив їм дипломи та премію, яку преса часто називає «Нобелівською премією з богослов’я».

Промовляючи до присутніх, Святіший Отець зазначив, що з великою приємністю бере участь у цій церемонії, звернувши увагу на те, що цьогорічні лауреати – один з яких є священиком-єзуїтом, а другий – одруженим мирянином – активні в житті Церкви, роблячи завдяки цінній викладацькій праці якісний внесок в присутність Церкви у сучасному світі.

У цьому контексті Венедикт XVI відзначив, що «двоє цьогорічних лауреатів компетентні та задіяні в двох аспектах, вирішальних для Церкви нашого часу», якими є екуменізм та взаємини з іншими релігіями. О. Дейлі, за словами Папи, вивчаючи Отців Церкви, «вступив у найкращу школу для того, щоб пізнавати та полюбити одну неподільну Церкву, в багатстві її відмінних традицій», а тому виконує відповідальні обов’язки в ділянці стосунків з православними. Професор Браґ, у свою чергу, є відомим дослідником філософії релігій, зокрема – середньовічної єврейської та ісламської.

Пригадавши про здобутки обидвох вчених, Святіший Отець відзначив, що ці постаті є прикладом того, яка «передавати знання, яке поєднує науку і мудрість, науковий ригоризм і співчуття до людини», допомагаючи їй відкрити «мистецтво життя». «І якраз таких людей, які завдяки вірі, якою просвічуються та живуть, вчиняють Бога близьким та вірогідним сьогоднішній людині, ми потребуємо, людей, які тривають погляд, зосереджений на Богові, черпаючи з цього джерела справжню людяність, щоб допомагати тим, кого Господь ставить на нашому шляху, зрозуміти, що Христос – це дорога життя, людей, розум яких посвічений Божим світлом, щоб вони могли промовляти до сердець та умів своїх ближніх», – сказав Венедикт XVI.

Пригадаємо, що відповідаючи на запити, висловлені численними вченими, створити структуру, завданням якої було б поширювати та досліджувати праці професора Йозефа Ратцінгера (теперішнього Папи), 1 березня 2010 р., Святіший Отець Венедикт XVI створив «Ватиканську Фундацію Йозефа Ратцінгера – Венедикта XVI». Її завдання описані у 2 параграфі статуту, а саме: сприяти пізнаванню та вивченню богослов’я, організовувати та проводити конгреси високого наукового та культурного рівня, преміювати науковців, які відзначилися особливим заслугами. Ця фундація встановила премію, яку у мас-медіа часто порівнюють з «Нобелівською премією» в богослов’ї.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.