Папа Венедикт XVI привітав членів Суверенного Мальтійського Ордену з нагоди 900-річчя затвердження

У суботу, 9 лютого 2013 року, вранці, кардинал Тарчізіо Бертоне, Державний Секретар Апостольської Столиці, очолив в базиліці свято Петра у Ватикані Святу Літургію для членів та волонтерів Суверенного Мальтійського Ордену, які зібрались на богослужіння з нагоди відзначення 900-літнього ювілею офіційного затвердження цієї інституції Апостольським Престолом. А після Служби Божої із словом привітання до зібраних звернувся Святіший Отець Венедикт ХVІ, щиро привітавши Його Високість брата Метью Фестінга, Великого Магістра Мальтійського Ордену, та усіх членів цього мирянського братства, висловивши їм подяку за складену ними пожертву для доброчинних діл Ватикану та за їхню жертвенну працю у харитативній сфері.

У своїй промові Вселенський Архиєрей пригадав, що нагодою урочистостей є офіційне визнання Мальтійського Ордену Папою Паскуалем ІІ від 15 лютого 1113 року, яким він поручив новостворену спільноту госпітальєрів св. Івана Христителя під опіку Церкви, роблячи її суверенною і вчиняючи Орденом церковного права. «Ваш Орден вже від своїх початків відзначався вірністю Церкві та Наступникові Петра, як також і своєму невід’ємному духовному образові, окресленому високим релігійним ідеалом. І далі прямуйте цим шляхом, свідчачи у конкретний спосіб про силу віри, яка перемінює», – наголосив Єпископ Риму, подаючи за приклад святих Апостолів, які, повіривши в Ісуса Христа, залишили усе, щоб слідувати за Ним, та розійшлись по усьому світі, несучи усім людям Добру Новину про Спасителя і безстрашно проповідуючи про силу Господнього хреста та радість Його воскресіння з мертвих.

Папа пригадав, що також і мученики різних часів, повіривши у Христа Ісуса, віддавали своє життя за Господа, виявляючи істину Святого Євангелія, що їх перемінило і вчинило спроможними до найбільшого дару любові – дару свого життя, прощаючи при цьому також і своїх переслідувачів. «Через віру, продовж століть, члени вашого Ордену повністю посвятились спочатку опіці хворих у Єрусалимі, а згодом – допомозі паломникам у Святій Землі, виставленим на великі небезпеки, пишучи світлі сторінки милосердної любові та опіки християнства», – підкреслив Святіший Отець, додавши, що в ХІХ столітті Мальтійський Отден розширив горизонти своєї діяльності, посвячуючись допомозі бідним й потребуючим та опіці над хворими й немічними, при цьому не відмовляючись від своїх початкових духовних ідеалів, зокрема, від інтенсивного духовного життя кожного окремого члена братства.

Вселенський Архиєрей наголосив також на тому, що Суверенний Мальтійський Орден, окрім своєї активності на міжнародному рівні у сфері опіки хворих, своєї солідарності та сприяння людській гідності, завжди відзначався своїм християнським натхненням, яке повинно постійно керувати соціальною працею усіх членів спільноти. «Зумійте зберегти та розвинути цю вашу вагому характеристику та дійте з відновленим апостольським запалом, завжди у наставленні глибокої гармонії з Учительським Урядом Церкви», – закликав Папа Венедикт ХVІ.

У святому Письмі, пригадав Єпископ Риму, заклик до любові ближнього з’єднаний із заповіддю любові Бога, Якого ми повинні любити усім серцем, усією душею і всіма силами. З цього слідує, що любов до ближнього відповідає закликові і прикладові Ісуса Христа лише тоді, коли вона основана на справжній любові до Бога. Своїм посвяченням християнин може допомогти іншим відчути ніжність і любов Небесного Отця. «Щоб дати любов братам, необхідно почерпнути її з горнила Божої любові, через молитву, постійне слухання Божого Слова і життя зосереджене довкола Пресвятої Євхаристії», – мовив Венедикт ХV, додавши, що кожен день усіх членів Мальтійського Ордену повинен бути просякнутий присутністю Ісуса Христа, під поглядом Якого вони покликані до діл милосердної любові у різних сферах.

«Дорогі друзі, продовжуйте діяти у суспільстві й у світі, йдучи провідними шляхами, вказаними Євангелієм, якими є віра і любов, щоб оживляти надію», – наголосив Вселенський Архиєрей. А закінчивши свою промову, запевнив присутніх у своїй молитві та уділив усім членам Суверенного Мальтійського Ордену, як також й волонтерам, жертводавцям і їхнім рідним, особливе Апостольське благословення.

Пригадаємо, що Суверенний Лицарський Орден госпітальєрів св. Івана з Єрусалиму, Родосу і Мальти, відомий також як Суверенний Мальтійський Орден, був заснований понад 960 років тому. Це – мирянський орден (братство), який є суверенним суб’єктом міжнародного права і підтримує двосторонні дипломатичні стосунки з 104 державами світу, в тому числі і з Україною. Його місією є служити вбогим, хворим, біженцям та потребуючим. Орден нараховує понад 13.500 членів та 80.000 волонтерів та здійснює гуманітарне служіння у понад 120 країнах світу. Офіційною резиденцією Ордену є місто Рим. В Україні успішно діє Мальтійська Служба Допомоги, а офіційним представництвом є Посольство Мальтійського Ордену в Україні.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.