Папа Венедикт XVI прийняв зречення з уряду Глави Халдейської Католицької ЦерквиУ середу, 19 грудня 2012 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке подав Глава Халдейської Церкви Блаженніший Еммануїл ІІІ, кардинал Деллі, Халдейський Патріарх Вавилону, та скликав на 28 січня 2013 р. до Риму Синод Єпископів цієї Церкви для обрання наступника, доручивши кардиналові Леонардо Сандрі, Префектові Конгрегації для Східних Церков, очолити його, повідомляє Радіо «Ватикан».

Вісімдесятип’ятирічний патріарх Еммануїл ІІІ, який народився 6 жовтня 1927 року, очолював Халдейську Церкву від 3 грудня 2003 року. Під час консисторії 24 листопада 2007 року Папа Венедикт XVI ввів його до Колегії Кардиналів.

Пригадаємо, що Халдеї – це назва стародавнього народу, що мешкав на Близькому Сході, на північно-західному березі Перської затоки. Сьогодні ж цим словом називають перських та месопотамських християн, особливо – тих, які прийняли унію з Римом. Халдейська Католицька Церква поширена на території сучасних Іраку, Ірану, Туреччини, інших країнах Близького Сходу та в діаспорі. Осідком халдейського католицького Патріарха є столиця Іраку місто Багдад.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.