Папа Венедикт XVI про нову євангелізацію з нагоди закриття Синоду Єпископів Католицької Церкви

У світі існує чимало людей, які потребують нової євангелізації – нової зустрічі з Ісусом, Який відкриє їхні очі та навчить вірного шляху. На це звернув увагу Папа Венедикт XVI у проповіді в неділю, 28 жовтня 2012 р., під час Служби Божої з нагоди закриття Синоду Єпископів, що від 7 до 28 жовтня роздумував у Ватикані над викликами нової євангелізації, повідомляє Радіо “Ватикан”.

Під час Святої Меси цієї неділі читався євангельський уривок про зцілення сліпого Вартимея, а Святіший Отець назвав це промовистим збігом. На шляху до Єрусалиму, де мало звершитися Пасхальне таїнство, Ісус зустрічає Вартимея – сліпця, який жебрав при дорозі з Єрихону до Святого Міста. Почувши, що надходить Христос, він почав взивати: «Ісусе, Сину Давидів, змилосердься наді мною!» «Його чудесне зцілення, – зауважив Венедикт XVI, – є останнім, яке Ісус звершує перед Своїми страстями, і не випадково йдеться про сліпця, людину, очі якої втратили світло».

За словами Папи, Вартимей, у цьому стратегічному місці євангельської розповіді святого Марка, представлений як приклад. Він не був сліпим від народження, тобто втратив світло і усвідомлює це, однак, не втрачає надії та уміє скористатись нагодою, даною зустріччю з Ісусом. «Учителю, щоб я знову бачив», – відповідає він на запитання про те, чого хоче. «Вартимей, – сказав Венедикт XVI, – представляє людину, яка визнає своє зло та взиває до Господа, з довір’ям на те, що буде оздоровлений». Завдяки зустрічі з Христом, пережитій з вірою, він повертає світло, яке втратив, а разом з ним – повноту своєї гідності, бо підводиться та іде за Христом.

Святіший Отець зауважив, що в нашому житті існують цінні багатства, які можемо втратити, і які не є матеріальними. «У цій перспективі, – зауважив він, – Вартимей може представляти тих, хто живе в регіонах давньої євангелізації, де послабилося світло віри, і вони віддалилися від Бога, не вважають Його важливим у своєму житті». Як наслідок, вони «втратили надійний орієнтир життя і стали, часто несвідомо, жебраками сенсу існування». «Існує чимало людей, які потребують нової євангелізації, тобто, нової зустрічі з Ісусом, Христом, Божим Сином, Який може наново відкрити їхні очі та вказати дорогу», – сказав Венедикт XVI, додаючи: «Це промовисто, що коли ми завершуємо Синодальне зібрання про нову євангелізацію, літургія пропонує нам євангелію про Вартимея».

Нова євангелізація, за словами Папи, стосується всієї Церкви. Насамперед, звичайного душпастирства, «яке повинно дедалі більше надихатися полум’ям Святого Духа, щоб запалювати серця вірних, які беруть регулярну зустріч в житті громади». У цьому контексті Святіший Отець окремо наголосив на душпастирських напрямних, що зродилися під час Синоду. Зокрема, на важливості доброго приготування до Святих Тайн християнського втаємничення – Хрищення, Миропомазання та Євхаристії. Наголошено також на важливості Покаяння. «Саме через цей сакраментальний шлях проходить Господнє покликання до святості, звернене до всіх», – пояснив Венедикт XVI, додаючи, що саме святі є справжніми здійснювачами євангелізації, адже промовляють «мовою, зрозумілою для всіх» – прикладом життя та ділами милосердя.

По-друге, – вів далі Папа, – нова євангелізація тісно пов’язана з місією серед ще неохрищених, тому що Церква має обов’язок звіщати спасіння людям, які ще не пізнали Христа. А оскільки явища глобалізації та міграції переміщують народи, то обов’язок звіщення Божого слова стосується і регіонів з давньою християнською традицією. «Всі люди мають право пізнати Ісуса Христа та Його Євангеліє, а з цим пов’язані обов’язки християн, всіх християн – духовенства, чернецтва та мирян –звіщати Добру Новину», – наголосив Венедикт XVI.

Третій аспект нової Євангелізації стосується охрищених, які не живуть вимогами, що випливають з Хрищення. Церква повинна допомогти їм знову зустріти Ісуса Христа, наново відкрити радість віри та повернутися до релігійних практик у громаді вірних. «Крім традиційних завжди дійсних душпастирських методів, – зазначив Папа, – Церква намагається застосовувати нові методи, розробляючи нові мови, відповідні до різних культур світу». І в різних кінцях світу Церква вже розпочала цей шлях душпастирської винахідливості, щоб наблизити людей до Бога.

«Дорогі брати й сестри, – сказав на завершення Венедикт XVI, – Вартимей, отримавши від Ісуса зір, приєднався до шереги учнів, між якими напевно були й інші, що, як і він, були зцілені Учителем. Такими є нові євангелізатори: люди, які досвідчили, що були оздоровлені Богом через Ісуса Христа. Їхньою особливістю є радість серця».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.