Папа Венедикт XVI про харитативне служіння Церкви

Від початків свого понтифікату Папа Венедикт XVI вказав на шлях милосердної любові, як головну дорогу для вираження світові природи Церкви. Вже його перша енцикліка Deus Caritas est (Бог є Любов) виразно говорить про цю тему, також вказуючи на те, що актуальне канонічне законодавство щодо відповідальності єпископів за цю сферу потребує деякого доповнення, повідомляє Радіо “Ватикан”.

Отож, щоб заповнити згадану прогалину, у суботу, 1 грудня 2012 р., у Ватикані оприлюднено Апостольський лист Motu Proprio Папи Венедикта XVI «Intima Ecclesiae natura» (Внутрішня природа Церкви). Новий папський документ окреслює реквізити, які повинні мати харитативні організації, створювані церковною владою чи чернечими інституціями або Товариствами Апостольського життя, як також ті, що зродилися з ініціативи мирян, але діють від імені церковних спільнот.

З богословської точки зору, документ вказує на те, що оскільки служіння милосердної любові, поряд зі звіщенням Божого слова та служінням Святих Таїнств, належить до внутрішньої природи Церкви, то першим відповідальним за його здійснення є єпископ. Отож, описані обов’язки, які місцевий ієрарх має у цій сфері. Серед них – чувати над харитативними організаціями, йому канонічно підпорядкованими, а також іншими, які діють у його Церкві, координувати їхню діяльність, шануючи самобутність кожної окремої організації, дбати про призначення та формування персоналу, задіяного у згадане служіння, а також чувати над тим, щоб доброчинні ініціативи, що здійснюються від імені Церкви, відбувалися в рамках цивільного й канонічного законодавства, та щоб не приймалися такі пожертви, які можуть накидати діяльність, не згідну з церковним віровченням.

Координація такої діяльності на міжнародному рівні є у компетентності Папської Ради «Cor Unum», яка також покликана слідкувати за дотриманням нового законодавства на всіх рівнях.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.