Папа: Слід рішуче засудити антисемітизм і переслідування християн

Сьогодні у Європі, як ніколи раніше, важливим є наголошення на духовному вимірі людського життя, адже людина має постійну спокусу поставити себе на місце Бога. З такою пересторогою Папа Франциск звернувся до делегації Конференції Європейських Рабинів, приймаючи їх у понеділок, 20 квітня 2015 року.

На початку зустрічі Єпископ Риму склав «щирі співчуття» у зв’язку з відходом до вічності у неділю, 19 квітня, ввечері вислуженого Головного Рабина Риму Еліо Тоаффа. «Запевняю молитовну близькість, – сказав він, – Головному Рабинові Рікардо Ді Сеньї, який повинен був бути тут сьогодні з нами, та усій єврейській громаді Риму, з визнанням згадуючи мужа миру й діалогу, який приймав Папу Івана Павла ІІ під час історичних відвідин Великого храму» (Римської синагоги).

З «вдячністю Господеві» Святіший Отець відзначив, що систематичний діалог між Католицькою Церквою та єврейськими спільнотами триває вже майже півстоліття, а 28 жовтня відзначатиметься 50-річчя Декларації «Nostra aetate» Другого Ватиканського Собору, яка досі залишається «орієнтиром для наших зусиль у цьому напрямку».

«Сьогодні у Європі, як ніколи раніше, важливо наголошувати на духовному й релігійному вимірові людського життя. У суспільстві, дедалі більше позначеному секуляризмом, над яким зависла загроза атеїзму, існує небезпека жити так, ніби Бога не існує. Людина часто відчуває спокусу зайняти місце Бога, вважати себе критерієм усього, думати, що може все проконтролювати, почуватися авторизованою на свій розсуд вживати все, що її оточує. Тому, – наголосив Папа, – дуже важливо пам’ятати про те, що наше життя є Божим даром, і що ми повинні ввірятися Богові, на Нього надіятися і до Нього завжди звертатися. Євреї та християни мають дар і відповідальність робити вклад у підтримання релігійного почуття людей та нашого суспільства, свідчачи святість Бога і людського життя: Бог є святий, святим і недоторканним є також дароване Ним життя».

Єпископ Риму висловив стурбованість з приводу проявів антисемітських тенденцій в сьогоднішній Європі, проявів ненависті та насильства, наголошуючи, що «кожен християнин не може не бути рішучим у засудженні будь-яких форм антисемітизму», а в контексті нещодавнього відзначення 70-річчя звільнення концтабору в Освєнцімі побажав, щоби пам’ять про жахіття, скоєні у серці Європи, «послужили попередженням для теперішніх і майбутніх поколінь». «Крім того, – додав Папа, – слід повсюди засудити прояви ненависті та насильства щодо християн та вірних інших релігій».

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.