Папа: Ісус – жива вода, яка вгамовує спрагу людського серця

Думками про те, чим відрізняється Ісусова проповідь від проповіді святого Івана Хрестителя, вказавши на те, що Ісус є сповненням Божих обітниць та джерелом «живої води», Папа Франциск поділився перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 25 січня 2015 р., промовляючи до десятків тисяч прочан, що заповнили площу Святого Петра, між якими було багато дітей та підлітків.

Спонукою для цих роздумів стала євангельська розповідь святого Марка про початок проповідування Ісуса з Галилеї. Євангелист зауважує, що Ісус почав проповідувати після того, як Івана Предтечу було заарештовано. «Саме в той момент, коли пророчий голос Христителя, який звіщав про прихід Божого Царства, змушений замовкнути через Ірода, Ісус починає ходити стежками своєї батьківщини, несучи всім, особливо, бідним “Божу благовість”. Ісусове звіщення, – зауважив Святіший Отець, – схоже до Іванового, з тією різницею, що Ісус вже не вказує на когось, хто має прийти, адже Він Сам є сповненням обітниць, “доброю новиною”, в яку слід повірити, яку слід прийняти і передавати чоловікам і жінкам усіх часів».

Наступник святого Петра пояснив, що Ісус є сповненням обітниць, тому що дає людині Святого Духа, «живу воду, яка вгамовує спрагу нашого неспокійного серця, спраглого життя, любові, свободи і миру», тобто, «спраглого Бога». Спаситель Сам об’явив про це під час зустрічі з жінкою самарянкою при криниці Якова. У цьому контексті Папа пригадав, що Христові слова, сказані до жінки: «Дай мені напитися», – є темою цьогорічного тижня молитов за єдність християн.

«Бог, ставши людиною, взяв на Себе також нашу спрагу, не лише спрагу матеріальної води, але й прагнення повноти життя, вільного від рабства гріха та смерті», – вів далі Папа, додаючи, що воплотившись, Бог вклав у серце людини – Ісуса – Свою спрагу. А Божим прагненням є, серед іншого, єдність Його учнів, про яку Ісус молився перед Своїми страстями.

«Нехай же ця Ісусова спрага дедалі більше стає нашою! Отож, не переставаймо молитися та докладати зусилля, спрямовані на досягнення повної єдності Христових учнів, будучи впевненими у тому, що Він перебуває поруч з нами і підтримує нас силою Свого Духа, щоб ця ціль ставала якомога ближчою. Та ввіряймо цю нашу молитву материнському заступництву Пречистої Діви Марії, Христової Матері та Матері Церкви, щоб вона об’єднала всіх нас, як добра мама», – закликав Святіший Отець.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.