Папа Франциск: інавгураційна літургія


У понеділок, 18 березня 2013 р., у медіа-центрі в залі Павла VI відбувся брифінг для журналістів, присвячений подіям за участю Папи, особливо – його інавгураційної Служби Божої. Насамперед, о. Ломбарді розповів, що саме в той час, коли відбувається брифінг, триває також обід Папи Франциска з Президентом Аргентини пані Крістіною Фернандес де-Кіршнер. Речник Апостольської Столиці повідомив, що перед тим відбулася 15-20 хвилинна приватна зустріч, після якої Святіший Отець також привітався з іншим членами аргентинської делегації. Не передбаченого офіційного комюніке, оскільки зустріч мала приватний характер.

Святіший Отець також прийняв кардинала Тарчізіо Бертоне, Державного Секретаря Апостолської Столиці, а в неділю, 17 березня, – Генерального Настоятеля Товариства Ісусового о. Адольфа Ніколаса.

Далі о. Ломбарді розповів журналістам про розміщення на площі Святого Петра різних категорій учасників інавгураційної Святої Меси. Перед початком богослуження Папа проїде між вірними. Речник Апостольської Столиці пояснив, що завтрашня урочистість – це не інтронізація, як було в минулому, але «урочистий початок Петрового служіння», яке також ще можна назвати інавгурацією. Церемонія розпочнеться біля гробу святого Петра в крипті Ватиканської базиліки, а далі відбуватиметься на площі Святого Петра, яка вважається місцем мучеництва Апостола.

До гробу святого Петра Папа вирушить із захристії в супроводі Патріархів та Верховних Архиєпископів Східних Католицьких Церков. Там зберігаються «перстень рибалки» та паллій-омофор, які візьмуть диякони і вони будуть вручені Папі перед початком Служби Божої. Звідти процесія вирушить до місця богослуження перед фасадом Ватиканської базиліки.

Перед престолом кардинал-протодиякон накладе Святішому Отцеві паллій, той самий, який носив Папа Венедикт XVI, кардинал-протопресвітер зачитає молитву, а кардинал-декан вручить перстень. Перстень виготовив відомий італійський ювелір Енріко Манфріні, а модель вибрав сам Папа з-поміж кількох запропонованих. На персні зображений святий Петро з ключами, а виготовлений він із позолоченого срібла.

Останнім вступним обрядом буде акт послуху, який від імені всіх складуть шість кардиналів, про три від кожного чину. Представники інших станів складуть акт пошани та послуху тоді, коли Папа Франциск офіційно перебиратиме катедральний собор Риму – папську базиліку Святого Івана на Латерані.

Читання та змінні частини літургії будуть ті, що приписані для урочистості Святого Йосифа, свято якого буде відзначатися цього дня. Євангеліє буде прочитане по-грецьки. Папа не причащатиме, це робитимуть диякони, оскільки це одне з їхніх служінь, та 500 священиків.

Радіо «Ватикан»

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.