Папа Франциск зустрівся у учасниками симпозіуму про взаємодоповнюваність чоловіка та жінки

Взаємодоповнюваність між чоловіком та жінкою набирає різних форм, тому що кожен чоловік і кожна жінка вносить щось свого у подружжя та виховання дітей. На це звернув увагу Папа Франциск, беручи у понеділок, 17 листопада 2014 р., вранці, участь у відкритті Міжнародного міжрелігійного симпозіуму на тему: «Взаємодоповнюваність чоловіка та жінки», організованого Конгрегацією Віровчення.

Насамперед, Святіший Отець проаналізував саму назву зустрічі, наголосивши на тому, що слово «взаємодоповнюваність» є цінним з різних сторін. І мова, за його словами, йде не лише про те, що в якихось ситуаціях певний елемент доповнює інший, чи надолужує його нестачі, а про щось більшого. «Роздумувати над взаємодоповнюваністю є нічим іншим, як роздумами над гармонійним динамізмом, який лежить в основі всього створіння», – сказав він, особливо підкреслюючи слово «гармонія».

Що ж стосується теми симпозіуму, то мова йде про «взаємодоповнюваність, яка лежить в основі подружжя та сім’ї, що є першою школою, в якій навчаємося цінувати свої та ближніх обдарування, де починаємо здобувати навики мистецтва жити разом». «Для більшості з нас, – зазначив Глава Католицької Церкви, – сім’я становить основне місце, в якому ми починаємо “дихати” цінностями й ідеалами, як також – здійснювати свій потенціал в чеснотах та любові». Але знаємо також, що «сім’ї бувають місцем напруження», й одночасно, «середовищем, в якому ці напруження долаються».

«Коли говоримо про взаємодоповнюваність між чоловіком та жінкою у згаданому контексті, то не слід плутати цей термін з наївними ідеями, мовляв, всі ролі та взаємини обох статей зосереджені в єдиній статичній моделі. Взаємодоповнюваність набирає різних форм, тому що кожен чоловік і кожна жінка робить свій особистий вклад у подружжя та виховання дітей. Багатство своєї особистості, власна харизма та взаємодоповнюваність стають, таким чином, великим багатством», – підкреслив Папа.

Далі Святіший Отець пригадав, що сьогодні подружжя та сім’я переживають кризу, яка спричинена наставленням тимчасовості, що спонукає багатьох людей відмовлятися від подружжя. Дуже часто це робиться під гаслом «свободи», але і дійсності приносить «духовне та матеріальне спустошення». І стає дедалі очевиднішим, що «занепад культури подружжя пов’язаний із зростанням бідності та шеренги численних інших суспільних проблем». Адже криза сім’ї започаткувала «кризу екології людини», оскільки «суспільне середовище, подібно до природного, також потребує захисту». І в той час, коли людство «збагнуло необхідність зайнятися тим, що становить загрозу нашому природному середовищу», дуже повільно приходить усвідомлення того, «що також наші суспільні середовища перебувають під загрозою».

«Слід наголосити на фундаментальних колонах, на яких тримається народ: на його нематеріальних благах. Сім’я залишається основою співжиття та запобіжником від суспільного розшарування. Діти мають право виростати в сім’ї, з татом і мамою, здатними творити середовище, придатне для їхнього розвитку й емоційного дозрівання», – зауважив Глава Католицької Церкви, попросивши учасників семінару звернути увагу на ще один аспект подружжя, на те, що «остаточне зобов’язання солідарності, вірності та плідної любові відповідає найглибшим прагненням людського серця».

Побажавши, щоб цей семінар став джерелом натхнення для всіх, хто намагається «підтримувати та зміцнювати єдність між чоловіком та жінкою в подружжі, як єдине природне, фундаментальне та прекрасне добро особи, родини, спільнот та суспільства», Папа сказав: «У цьому контексті з приємністю підтверджую, що з Божою допомогою, у вересні 2015 року я відвідаю Філадельфію, щоб взяти участь у восьмій Всесвітній зустрічі сімей».

Текст із сторінки Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.