Папа Франциск здійснить паломництво до Святої Землі

Завтра, 24 травня 2014 р., вранці розпочинається паломництво до Святої Землі Вселенського Архиєрея Папи Франциска, першим етапом якого є Йорданія, а потім – Палестина та Ізраїль. Паломництво до Святої Землі з нагоди 50-річчя зустрічі у Єрусалимі Папи Римського Павла VI та Константинопольського Патріарха Атенагораса триватиме до 26 травня.

Апостольська подорож Папи Франциска до Святої Землі проходитиме під гаслом «Щоб усі були одно», що є цитатою з так званої «архиєрейської молитви» Ісуса Христа, з Євангелії від святого Івана, у якій Спаситель перед Своїми страстями молився за єдність своїх послідовників. А на емблемі цього паломництва зображені святі апостоли Петро та Андрій, перебуваючи в човні у братніх обіймах. Варто зазначити, що саме під час згаданого паломництва Папи Павла VІ відбулися історичні обійми Єпископа Риму та Константинопольського Патріарха, а згодом було оголошено про взаємне зняття екскомунік, якими майже 1000 років тому розпочалася історія великого поділу Церкви. Під час подорожі Папи Франциска відбудеться зустріч з Константинопольським патріархом Вартоломеєм І. Цей екуменічний контекст візиту відображений у емблемі, адже Єпископи Риму та Константинополя є наступниками святих апостолів Петра та Андрія.

Йорданія рахує час до приїзду Святішого Отця. Християнські Церкви активно співпрацювали з державною владою у приготуванні цього візиту. Християнська громада Йорданії невелика і за різними статистичними даними, які відрізняються одні від одних, становить від 3 до 6 % населення, з яких 1,68 % – це католики, яких нараховується понад 107.000. Більшість населення сповідує іслам.

Йорданія є свідченням діалогу і мирного співіснування між мусульманами та християнами. І це не тільки інтелектуальний діалог, він підтверджується взаємопошаною також і у щоденному житті. Не тільки християни, але теж і мусульмани висловлюють радість з приводу приїзду Папи, адже цей візит означає як відвідини короля, так і всього йорданського народу.

Святіший Отець пробуде в Йорданії 24 години. Подорож розпочнеться у суботу, 24 травня, вранці, коли о 8:15 місцевого часу з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно Святіший Отець вилетить до міжнародного аеропорту Амману – столиці Йорданії.

З огляду на насиченість програми, в аеропорту столиці ЙорданіЇ не буде церемонії привітання. Вона пройде в королівському палаці та буде поєднана з візитом ввічливості до Їх Величностей Короля та Королеви Йорданії. Далі відбудеться зустріч з представниками йорданської влади, під час якої Глава Католицької Церкви виголосить промову.
Ввечері, о 16-й годині місцевого часу, Наступник святого Петра очолить Святу Месу на міжнародному стадіоні в Аммані, тому самому, де служили також святий Іван Павло ІІ та Венедикт XVI. 1400 йорданських дітей приймуть Перше Святе Причастя.

Після богослужіння Папа від’їде до біблійної місцевості «Витанія Зайорданська». Там він, як і 50 років тому блаженний Папа Павло VI, поблагословить воду на тому місці Йордану, де відбулося Хрищення Ісуса. У місцевому римо-католицькому храмі відбудеться зустріч з біженцями та молоддю з особливими потребами.

У неділю, 25 травня, вранці Папа попрощається з Йорданією і з міжнародного аеропорту Амману гелікоптером вилетить до Вифлеєму. У неділю ввечері Святіший Отець прибуде до Ізраїлю, а повернення до Ватикану передбачене на вечірні години понеділка 26 травня.

Святіший Отець Франциск буде четвертим Вселенським Архиєреєм, який відвідає Святу Землю: першим був Папа Павло VI у 1964 році, другим ювілейного 2000-року – Папа Іван Павло ІІ, третім 2009 року – Папа Венедикт ХVІ.

Текст із сторінки  Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.