Папа Франциск: Здається, що світ втратив усвідомлення цінності людського життя

У понеділок, 20 жовтня 2014 р., Папа Франциск провів у Ватикані Консисторію Кардиналів, первісним завданням якої було затвердження канонізаційних декретів. Але у зв’язку із загостренням ситуації на Близькому Сході, Святіший Отець вирішив також обговорити зі своїми найближчими співробітниками результати зустрічі Апостольських Нунціїв, що служать в цьому регіоні, яка відбулася у Ватикані 2-4 жовтня, перед початком Синоду. Тому, на консисторію було запрошено Глав Східних Католицьких Церков, які діють на Близькому Сході, і деяких співробітників Державного Секретаріату.

Двоє блаженних, які проголошені святими, і щодо яких найближчим часом відбудеться урочиста канонізація, – це священик-місіонер індійського походження Джозеф Ваз (1651-1711) та італійська монахиня Марія Христина від Непорочного Зачаття, в миру Аделаїда Брандо (1856-1906).

Відкриваючи зустріч, у якій взяли участь понад 80 кардиналів, Святіший Отець подякував їм за присутність, підкреслюючи, що його бажанням було присвятити цю консисторію, крім канонізацій, «також й іншому питанню, яке лежить мені на серці, тобто, Близькому Сходові, а особливо, – становищу християн у цьому регіоні», – сказав він.

«Нас об’єднує, – зауважив Святіший Отець, – бажання миру та стабільності на Близькому Сході й бажання посприяти подоланню конфліктів шляхом діалогу, примирення й політичного заанґажування. Одночасно, – додав він, – ми хочемо надати якнайбільш можливу допомогу християнським громадам, щоби підтримати їхню присутність у регіоні». Адже «ми не маємо права змиритися з думкою про Близький Схід без християн».

За словами Папи, причиною тривоги є те, що останні події показують нам «явище тероризму у вимірах, яких ми раніше навіть не могли уявити». «Здається, що втратилося усвідомлення цінності людського життя, здається, що людська особа вже більше нічого не важить і може бути принесена в жертву на корить інших інтересів. І все це діється, на жаль, перед обличчям байдужості багатьох», – зауважив Глава Католицької Церкви, додаючи, що ця ситуація вимагає «наших наполегливих молитов та адекватної відповіді з боку міжнародної спільноти».

Після Святішого Отця виступив кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольської Столиці, який представив підсумки наради ватиканських дипломатів, що відбувалася на початку жовтня. Далі присутні Патріархи представили ситуацію та основні проблеми у своїх країнах.

Текст із сторінки Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.