Папа Франциск закликав «Велику Двадцятку» не обмежуватись порожніми деклараціями

Напередодні саміту «Великої Двадцятки», який наприкінці тижня збереться у Австралії, Папа Франциск написав послання на ім’я Прем’єр-міністра Австралії Тоні Аббота, в якому закликав учасників зустрічі не обмежуватися порожніми деклараціями, але приймати конкретні рішення, яких вимагає актуальна криза у світі.

За словами Глави Католицької Церкви, не слід обмежуватися статистиками, пам’ятаючи про те, що за словами і цифрами стоять люди, родини, безробітні, бідні, біженці та мігранти. Існує також потреба в невідкладних рішеннях, що стосуються боротьби з тероризмом, незаконною торгівлею, фінансовими зловживаннями, руйнуванням навколишнього середовища. Це вимагає з боку Глав держав та урядів глобальної згоди та політичного бачення, яке не закриває очі на ситуації страждання.

Святіший Отець відзначив однозгідність учасників зустрічі щодо необхідності створення нагод для гідної зайнятості, які будуть стабільними й доступними для всіх. Але це, зауважує він, вимагає «покращень у сфері бюджетних видатків та інвестицій, сприяння приватним інвестиціям, чесної та адекватної податкової системи, зусиль, спрямованих на боротьбу з фіскальним тиском і такого регулювання фінансового сектору, яке гарантуватиме чесність, безпеку та прозорість».

«Хочу попросити Глав держав та урядів “Двадцятки”, – пише Папа, – не забувати, що за цими політичними й технічними дискусіями стоять численні людські життя, і буде дуже прикро, якщо ці дискусії залишаться на рівні чисто базових декларацій». Адже «надто багато чоловіків та жінок» страждають через недоїдання, зростання безробіття, зокрема, серед молоді, через зростання суспільного виключення, яке веде до сприяння кримінальній діяльності та живить тероризм. Не слід забувати і про «безперервну агресію щодо навколишнього середовища», яка є наслідком непогамованого споживацтва та може призвести до серйозних наслідків у світовій економіці.

«Увесь світ очікує від “Двадцятки” дедалі ширшої згоди, яка би могла привести, в рамках правопорядку Об’єднаних Націй, до остаточного припинення несправедливої агресії, розгорнутої на Близькому Сході проти різних релігійних та етнічних груп, включаючи меншини», – зазначає Святіший Отець, додаючи, що криза на цих теренах вимагає об’єднаних зусиль, спрямованих на «викорінення глибоких причин тероризму, який досягнув немислимих досі розмірів», підживлюючись «бідністю, відсталістю в розвитку та суспільним виключенням».

На думку Глави Католицької Церкви, цю проблему неможливо розв’язати виключно військовим шляхом, слід зосередити увагу на тих, які тим чи іншим способом підтримують терористичні групи «політичною підтримкою, нелегальною торгівлею нафтопродуктами чи постачанням зброї». Невідкладним є також «зусилля у сфері виховання» та дедалі ясніше усвідомлення того, «що релігію не можна використовувати як шлях для оправдання насильства». Крім того, ситуація на Близькому Сході знову піднімає питання про «відповідальність міжнародної спільноти за захист людей та народів від скрайніх нападів на людські права та від повної непошани до гуманітарного права».

Існують також й інші типи загроз, проти яких слід навчитися боротися. Папа вказує на зловживання у фінансовій системі, зокрема, ті, які привели до кризи 2008 року, як також на всі види фінансових спекуляцій, на ментальність, яка «у максимізації прибутку вбачає остаточний критерій будь-якої економічної діяльності». Адже «ментальність, згідно з якою людей, по-суті, викидається у сміття», ніколи не зможе «досягти миру і справедливості».

Звертаючись до «Великої Двадцятки», Святіший Отець також скеровує погляд до ООН та її так званої «Програми після 2015 року». «Сподіваюся, – пише він, – що вдасться досягти суттєвої та ефективної згоди щодо питань, запропонованих у програмі. Одночасно, сподіваюся, що оцінка результатів цієї згоди не обмежуватиметься глобальними індексами, але братиме до уваги дійсне покращення умов життя найбідніших сімей та зменшення всіх форм неприйнятної нерівності».

 

Текст із сторінки Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.