Папа Франциск вирушив до Туреччини

У п’ятницю, 28 листопада 2014 року,  розпочалась 6-та Апостольська подорож Папи Франциска поза межами Італії – Апостольский візит до Туреччини.

Прийнявши запрошення Президента Республіки, Його Святості Патріарха Вартоломея І, та Єпископської Конференції, Святіший Отець Франциск перебуватиме в Туреччині від 28 до 30 листопада 2014 р., відвідуючи Анкару та Стамбул. Візит до Туреччини пов’язаний із участю Вселенського Архиєрея у святкуваннях з нагоди празника святого Апостола Андрія Первозванного, що припадає на 30 листопада, і який є престольним празником.

Апостольська подорож розпочалась з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно, звідки після 9-ої години римського часу Папа Франциск із супроводом на борту вирушив до Туреччини.

Перед тим, як зійти на борт, Папа особисто привітався з усіма співробітниками аеропорту та правоохоронцями, що були біля повітряного судна, потиснувши кожному руку.

Згідно з прийнятим під час останніх поїздок Папи порядком, в аеропорту Анкари відбудеться офіційний прийом, а церемонія привітання пройде у президентському палаці й буде поєднана із візитом ввічливості до Глави Держави та зустріччю з представниками влади. Але перед тим Святіший Отець здійснить протокольні заходи у Мавзолеї Ататюрка. У перший день візиту також передбачені зустрічі з Прем’єр-міністром та з Керівником відділу в справах релігій.

Так, як блаженний Папа Павло VI у липні 1967 року й святий Папа Іван Павло ІІ у листопаді 1979 року та Святіший Отець Венедикт XVI 2006 року, Папа Франциск відвідає Туреччину, яку недаремно називають “священною землею Церкви”. За неповних 50 років вже четвертий наступник Святого Апостола Петра відвідає місця, де написано більшість книг, які входять до Нового Завіту. Саме тут християнська громада усвідомила свою ідентичність та зміцнилась, і саме звідси перші євангелізатори вирушили на Схід та до слов’янських земель. Але Туреччина – це також і земля, на якій залишив свій незабутній слід Апостольський Делегат Анджело Ронкаллі, що потім був став святим Папою Іваном ХХІІІ.

Візит Папи Франциска в Туреччину важливий з багатьох аспектів: душпастирського, екуменічного та міжрелігійного. Туреччина – це країна, що розташована відразу в двoх частинах світу: у Європі та в Азії, вона становить свого роду “вікно на схід”: Близький та Середній Схід, а також і на центральну Азію, де особливо животрепетним є питання міжрелігійного діалогу, толерантності до інших релігій, взаємопошани.

Як сказав напередодні подорожі Святішого Отця до Туреччини кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольської Столиці, відвідини Папи Франциска, перш усього, пов’язані із зміцненням зв’язків приязні, співпраці та діалогу між Церквами, турбуючись становищем та долею християн, що зазнають труднощів та переслідувань.

Вселенський Патріарх Вартоломей І, наголошує на екуменічному аспекті цього візиту.

У римо-католицькому катедральному храмі Святого Духа міста Стамбула, де Святіший Отець відслужить Службу Божу для католиків країни, яких нараховується близько 50-ти тисяч і вони належать до латинської, вірменської, сирійської та халдейської Церков, готуються прийняти паломників з усієї Туреччини. Храм зможе вмістити коло 600 вірних, а для інших на церковному подвір’ї  встановлені гігантські телеекрани.

Туреччина розташована на суші, яку називають Малою Азією чи Азією Анатолією і омивається чотирма морями. Це держава, де перетнулися історії великих цивілізацій. Населення Туреччини становить понад 76 мільйонів і на 99.8% складається з мусульман, всі інші віровизнання становлять тільки 0.2% мешканців, з них католиків налічується лише 53.000. Крім того в Туреччині існують невеликі громади інших віровизнань, як от православних греків, вірмен, євреїв.

Анкара розташована на плоскогір’ї майже 1000 метрів над рівнем моря. Місто стало столицею Туреччини 1923 року, воно було вибране задля стратегічних причин засновником та першим президентом Турецької республіки Мустафою Кемалем Ататюрком. До того історичною столицею був Стамбул, відомий також під назвою Константинополь та Царгород. Анкара відзначається неймовірно швидким зростом, наприклад від 1950 року населення міста зросло з 300.000 до теперішніх приблизно п’яти мільйонів.

За матеріалами Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.