Папа Франциск: вперше з вірними на молитві «Ангел Господній» 17.03.2013

Не втомлюймося просити в Бога прощення. Цей заклик кілька разів прозвучав цієї неділі на площі Святого Петра, як також заохочення не осуджувати ближніх.

Дві неділі поспіль вікно робочого кабінету Святішого Отця, яке виходить на площу Святого Петра, було замкненим. Але 17 березня 2013 р., опівдні, у вікні знову з’явилася постать в білій сутані, яку з великим ентузіазмом привітав майже тристатисячний збір вірних, що заповнив площу Святого Петра, довколишні вулиці та площі, як також широку вулицю Кончіліаціоне, що веде до площі Святого Петра.

Папа Франциск вперше проказав з вірними Богородичну молитву «Ангел Господній». Але перед тим звернувся з повчанням, в якому прокоментував римо-католицьке літургійне читання цієї неділі, в якому розповідається про те, як Ісус простив жінці-грішниці. Ця тема також актуальна в житті тих християн східної традиції, які 18 березня розпочинають Великий Піст.

«Брати й сестри, доброго дня! Після першої зустрічі в середу, сьогодні знову маю змогу звернути до всіх моє привітання! І я радий, що можу це зробити в неділю, в Господній день! Це гарно та важливо для нас, християн: зустрічатися в неділю, вітати одні-одних, спілкуватися, як тепер тут, на цій площі. Площі, яка завдяки засобам комунікації, має розміри світу», – цими словами Святіший Отець розпочав своє слово. Коментуючи згадану євангельську розповідь, він зазначив, що нас, насамперед, вражає поведінка Ісуса, в Якого немає слів засуду, але – слова любові та заклик до навернення.

«О, браття і сестри, Боже обличчя – це обличчя милосердного батька, який завжди терпеливий. Чи ви задумувалися колись про Божу терпеливість, про терпеливість, яку Бог має до кожного з нас?», – запитав Папа Франциск, наголошуючи, що Бог завжди терпеливий щодо нас і чекає, коли ми з розкаянням повернемося до Нього. Невтомно чекає. «Дрібка милосердя вчиняє світ менше холодним та справедливішим», – вів далі Святіший Отець, цитуючи книжку кардинала Каспера, й додаючи, що ми потребуємо зрозуміти це Боже милосердя.

Далі Папа поділився спогадами про те, як одна бабуся в Буенос-Айресі під час сповіді, з абсолютною впевненістю сказала йому, тоді молодому єпископові, що Бог все прощає. «Але звідки пані про це знає?», – запитав її єпископ, на що вона відповіла: «Якщо б Господь не прощав усього, то світ не існував би». Це, за словами Святішого Отця, мудрість, яка походить від Святого Духа. «Не забуваймо ніколи цього слова: Бог ніколи не втомлюється прощати, ніколи!», – закликав Папа Франциск, додаючи: «І ми також вчімося бути милосердними до всіх. Призиваймо заступництво Пресвятої Богородиці, Яка тримала в Своїх обіймах Боже Милосердя, Яке стало тілом».

http://uk.radiovaticana.va/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.