Папа Франциск: Віра – це Божий дар! Але віра приходить тоді, коли ти є частиною Його народу

Божі речі не можна зрозуміли лише розумом, необхідно відкрити серце Святому Духові. Про це говорив Папа Франциск, проповідуючи під час Служби Божої в каплиці «Дому Святої Марти» у Ватикані 13 травня 2014 року. Він підкреслив, що віра є Божим даром, але людина його не можна отримати, якщо живе «відірваною» від Божого люду, тобто від Церкви.

Свою проповідь Святіший Отець побудував на літургійних читання, призначених на той день Римо-Католицькою Церквою. Папа зазначив, що прочитані під час Святої Меси біблійні уривки вказують нам на «дві групи осіб». У першому читанні йшлося про тих, «які розсіялися з причини розпочатого переслідування», після смерті первомученика Степана. Вони розсіялися у різні сторони, повсюди несучи із собою зерно Євангелія. Спершу, вони промовляли лише до юдеїв, а згодом деякі із них розпочинають проповідувати також і грекам. І, таким чином, поступово «відчинили двері грекам, поганам». Радість наповнила серця багатьох християн Єрусалиму, коли вони дізналися про те, що велике число осіб приєдналися до Господа. Як зазначив Папа, ці люди не казали, що спочатку слід іти до юдеїв, а потім до греків, а вже згодом до поган; ні, вони йшли до усіх! Вони дозволили, щоб ними керував Святий Дух. Вселенський Архиєрей вказав, що першою групою осіб є саме ті люди, які були слухняні Святому Духові. Проповідник наголосив, що великою чеснотою є дозволити Святому Духові нас провадити, не опиратися Йому, бути Йому слухняними.

Говорячи про другу групу осіб, Папа вказав на інтелектуалів, які зближаються до Ісуса у храмі; вони є законовчителями. Як наголосив Папа, Ісус завжди мав з ними проблеми, адже вони вважали, що релігія – це щось, що належить лише до розуму, до законів. Згідно із їхньою логікою, необхідно «виконувати заповіді і нічого більше». Вони навіть не усвідомлювали, що є Святий Дух. Для тих законовчителів не існувало серця, любові, краси й гармонії, вони хотіли лише пояснень. І коли їм пояснити, то вони цього не приймають, тому ставлять інше запитання і так крутяться на одному місці. Вони не відкривають свої серця Святому Духові. Вважають, що навіть Божі речі можна зрозуміти лише розумом. Вони є зарозумілими людьми, бо для них те, що вони не розуміють, що не відповідає їхнім інтелектуальним категоріям, є неправдою. Можна на їхніх очах воскресити померлого, однак, вони все одно не повірять.

Папа зазначив, що Спаситель вказав законовчителям на одну дуже важливу річ, а саме: «Ви не віруєте, бо ви не моїх овець». Ці люди були відірвані від Божого народу, саме тому не могли увірувати. «Віра – це Божий дар! Але віра приходить тоді, коли ти є частиною Його народу; якщо ти тепер у Церкві, якщо знаходиш допомогу в Святих Таїнствах, від братів, від спільноти; якщо ти віриш, що ця Церква є Божим народом», – мовив Єпископ Риму, додавши, що законовчителі не могли вірити в Ісуса, бо відзначалися гріхом опору Святому Духові.

Підсумовуючи, Папа пригадав про те, що прочитані біблійні уривки вказують на дві групи людей: на тих, які є слухняні Святому Духові, які покірні та відкриті на діяння Божого Духа, а теж на тих, які відзначаються зарозумілістю, гордістю та відірваністю від Божого народу, вважаючи, що все можна осягнути інтелектом, тому вони були замкнені на Святого Духа. Закінчуючи свою проповідь, Святіший Отець закликав просити у Господа дару слухняності Святому Духові, щоб могти прямувати життям, бути креативними та радісними. «Просімо, отже, ласки слухняності і щоб Святий Дух допоміг нам захиститись від цього другого поганого духу самодостатності, гордості, чванливості, замкненості серця на Святого Духа».

Текст із сторінки  Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.