Папа Франциск відвідає Асиж

4 жовтня 2013 року, Папа Франциск, який носить ім’я небесного покровителя Італії, здійснить паломництво на його батьківщину – до міста Ассізі (Асижу), що в центрально-італійському регіоні Умбрії.

У храмі церковного реабілітаційного центру «Інститут Серафіко», Папа зустрінеться з молодими неповносправними та важкохворим з усієї Італії, якими опікується згаданий центр. Потім Святіший Отець відвідає храм святого Дам’яна, місце навернення св. Франциска, де він почув голос Розп’ятого Христа. Після молитви у храмі, в архиєпископському палаці Святіший Отець зустрінеться з убогими, якими опікується добродійна організація «Карітас».

Потім, відвідавши храм Санта-Марія-Мадджоре, Папа буде молитись у крипті базиліки святого Франциска біля гробу свого святого покровителя, а об 11-ій годині на площі перед базилікою очолить Святу Месу.

Святіший Отець обідатиме в осередку «Карітасу», разом з бідними, які отримують там допомогу.

У другій половині дня Святіший Отець прибуде у скит «Еремо делле Карчері», де на молитві усамітнювався святий Франциск. Наступний етап – відвідини базиліки святого Руфіна і зустріч з духовенством, богопосвяченими особами та катехитами дієцезії Ассізі-Ночери Умбрійської-Ґвардо Тадіно.

Потім Папа вшанує мощі святої Клари Ассизької в однойменній базиліці, помолиться біля хреста святого Дам’яна та зустрінеться з клаузуровими (затворницькими) монахинями.

Увечері, у базиліці Святої Діви Марії Ангельської, після молитви в крихітній церковці “Порціункулі”, серці францисканської духовності, відбудеться зустріч Папи із молоддю. На площі перед базилікою Святої Діви Марії Ангельської Святіший Отець відповість на запитання юнаків та дівчат.

На закінчення візиту до Ассізі Папа відвідає санктуарій монахів-францисканців у Рівоторто, убогого місця, яке Св. Франциск вибрав собі за притулок для себе і для своїх братів. Це місце також ще називають «колискою братів францисканців».

Отець Федеріко Ломбарді, ТІ, директор Ватиканського прес-центру, коментуючи душпастирський візит Папи Франциска до Ассізі, назвав його «дуже важливим з духовної точки зору». В інтерв’ю для сайту Sanfrancesco.org , згадуючи, що паломництво Святішого Отця до гробу святого Франциска висвітлюватимуть сотні журналістів з усього світу, директор Ватиканського прес-центру наголосив, що «це, безумовно, дуже важлива й очікувана подія вже від початку понтифікату Папи Франциска».
Отець Ломбарді сказав: «Уже в перших днях свого понтифікату, Святіший Отець пояснив, яким було значення вибору імені «Франциск». Папа говорив про бідних, про мир, любов і турботу про створений Богом світ. Саме ці риси характерні для францисканського духу, які добре з’ясовують перші слова Папи Франциска».

Святіший Отець дуже часто згадує необхідність дбання про убогих, виявляючи це у конкретний спосіб близькістю до тих, що страждають на тілі й на душі. Папа Франциск постійно наголошує на потребі миру, як відважного зобов’язання з боку усіх людей доброї волі, політичних та державних діячів, заохочуючи до проведення молитовних акцій за мир, як, наприклад, недавній день посту та молитви за мир у Сирії. Часто Святіший Отець підкреслює, що людина повинна бути охоронцем створеного Богом світу та усіх створінь. «Я переконаний, – сказав директор прес-центру Ватикану, – що Папа Франциск має багато що сказати сучасному світові, адже ми щойно на початку його понтифікату».

Під час душпастирської подорожі до Ассізі Святішого Отця будуть супроводжувати члени Ради кардиналів, з якими Папа цього тижня проводив наради, але, передусім, його буде духовно супроводжувати весь християнський світ, який почитає святого Франциска.

Загальновідомі життя святого Франциска, його навернення та повна відданість Христові, бідним і страждаючим. І в наші часи чимало людей різного віку й віровизнання, а навіть і невіруючих, приваблені ідеалами убогості, братерства, допомоги ближнім, духовної радості і любові, якими жив святий Франциск. Він прагнув в усьому бути схожим на Ісуса Христа, жити Його Євангелієм, любити Його всім серцем та наслідувати Його чесноти. Він повністю посвятився оновленню Церкви, проповідуванню Божого Слова, глибокій молитві, жив у гармонії з природою та всім сотвореним світом, що звіщає нам Божу любов і доброту, відзначався великим почитанням Пресвятої Євхаристії, що є таїнством дійсної присутності Ісуса Христа, постійно пригадував священикам потребу особистої святості, та закликаючи мирян до великої пошани до них.

До святого Франциска приєдналось багато послідовників і він започаткував чернечий Орден, що 1209 року був затверджений Папою Інокентієм ІІІ, і який протягом століть дав рясні плоди святості на служінні Церкві. Ідеал чернечого життя в убогості та служінні ближньому, світлий приклад святого Франциска викликали в Католицькій Церкві появу численних нових чоловічих і жіночих монаших Згромаджень.

Члени Ордену, або Чину, Братів Менших, яких називають Францисканцями. трудяться також і в Україні, не тільки в латинському, але й у візантійському обрядах.

На честь цього святого 13 березня 2013 року, після вибору на престол святого Петра, 266-ий єпископ Риму, аргентинський кардинал Хорхе Маріо Берґольйо, обрав ім’я «Франциск».

За матеріалами Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.