Папа Франциск в базиліці Святого Петра уділив перші єпископські свячення

«Єпископство» – це назва служіння, а не почестей. На цьому наголосив Папа Франциск, звертаючись під час проповіді до єпископів, яким він уділив архиєрейське рукоположення під час Святої Меси в базиліці Святого Петра у Ватикані. Свячення Президента Папської Церковної Академії (дипломатичної школи Ватикану) архиєпископа Джамп’єро Ґолдера та Апостольського Нунція в Гані архиєпископа Жан-Марі Шпайха відбулися ввечері, 24 жовтня 2013 р.

Архиєпископ Буенос-Айреса, кардинал Хорхе Маріо Берґольйо очолював єпископські свячення двадцяти єпископів, а це його перші архиєрейські рукоположення після вибрання на Престол святого Петра.

Архиєпископ Джамп’єро Ґолдер народився 1958 року в провінції Віченца на північному сході Італії, священичі свячення отримав 1982 року, а 1992 року вступив на дипломатичну службу Святого Престолу. Від 1995 року він трудився у Державному Секретаріаті Апостольської Столиці. 21 вересня цього року Папа призначив його президентом Папської Церковної Академії, яка готує майбутніх ватиканських дипломатів.

Архиєпископ Жан-Марі Шпайх народився 1955 року у Страсбурзі (Франція) в німецькій родині. Прийнявши священичі свячення 1982 року, 1986 року він вступив на дипломатичну службу Святого Престолу і працював в Апостольських Нунціатурах в багатьох країнах світу. Від 2008 трудився в Державному Секретаріаті Святої Столиці, а 17 серпня 2013 року Святіший Отець призначив його Апостольським Нунцієм у Гані.

Промовляючи до учасників літургійного зібрання, Святіший Отець представив думки з так званої «ритуальної проповіді», передбаченої Римським Мессалом на Святу Месу з уділеннням єпископських свячень, доповнюючи їх власними роздумами. Пригадавши про те, що єпископське служіння бере свій початок від святих Апостолів, які для того, щоб запевнити проповідування Євангелія з покоління в покоління, через покладення рук обирали та призначали своїх співробітників, Папа зауважив, що через служіння єпископа Сам Христос й «надалі звершує проповідування Євангелія спасіння та освячує віруючих через Святі Таїнства віри. Це Христос, через батьківство єпископа, прирощує новими членами Своє тіло, яким є Церква. Це Христос, через мудрість та розважливість єпископа, провадить Божий люд під час земного паломництва до вічного щастя».

Звертаючись до співбратів Жана-Марі та Джамп’єро, Святіший Отець заохотив їх замислюватися над тим, що вони «вибрані між людьми і для людей». «Єпископство, у дійсності, є іменем служіння, а не почестей, – сказав він. – Єпископові належиться служити, більш ніж панувати, згідно із заповіддю учителя: Хто є більшим серед вас, нехай стане найменшим. Хто панує, нехай буде немов слуга. Завжди у служінні, завжди».

Наступник святого Петра закликав нових наступників святих Апостолів постійно, при кожній нагоді, звіщати Боже слово, а через молитву та євхаристійну жертву черпати з Христової святості багатогранне багатство Божої благодаті. Папа особливо наголосив на важливості молитви: «Єпископ, який не молиться, зупинився на півдороги. І якщо він не молиться до Господа Бога, то скочується до світськості».

Побажавши новоархиєреям бути вірними охоронцями та розподілювачами Христових Таїнств, Святіший Отець звернув увагу на обов’язок любові, закликаючи «любити батьківською та братерською любов’ю» тих, кого Бог їм ввірить. «Передовсім, – сказав він, – любіть пресвітерів та дияконів. Вони – ваші співробітники, ваші найближчі ближні. (…) Але також любіть бідних, беззахисних, потребуючих прийняття та допомоги. Заохочуйте вірних співпрацювати в апостольському ділі та охоче вислуховуйте їх».

Папа також наголосив на необхідності бути уважними до тих, «які не належать до єдиної Господньої отари» та молитися за них, носити в собі дбання про всі Церкви в дусі приналежності до одної Єпископської колегії, та «з любов’ю чувати над усім стадом», в якому Святий Дух поставить їх «керувати Божою Церквою».

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.