Папа Франциск у Страсбурзі

5-та Апостольська подорож Папи Франциска – візит до Європейського парламенту та до осідку Ради Європи в Страсбурзі. Це найкоротший в історії Папства міжнародний візит, що є першим до Європи. Подорож присвячена виключно відвідинам Європейських інституцій.

Літак з Папою на борту приземлився в міжнародному аеропорту Страсбурга перед 11:00 київського часу. Святішого Отця зустрічали Апостольський Нунцій у Франції, представник французького уряду в статусі державного секретаря, що відповідає за європейські питання, представники місцевої влади та Європейського Парламенту і Ради Європи, керівники служб протоколу згаданих інституцій, місцева ієрархія.

Варто згадати, що у Страсбурзі до папського супроводу приєдналися Президент Ради Єпископських Конференцій Європи кардинал Петер Ердьо, Голова Комісії Єпископатів Європейського Союзу кардинал Райнгард Маркс, а також очільники дотичних дипломатичних представництв Святого Престолу.

Після короткої розмови з представником французького уряду Папа від’їхав до осідку Європейського Парламенту. Ці відвідини передбачають шість заходів: офіційна зустріч, вхід через спеціальні почесні двері, призначені лише для Глав держав та урядів, представлення делегацій, розмову з Головою Парламенту, участь в урочистому засіданні та розмову з Головами Європейської Ради, Ради Європейського Союзу та Європейської Комісії.

Європейський парламент – законодавчий орган Європейського Союзу, який обирають 508 мільйонів громадян 28-ми країн, що до нього входять. Це єдина міжнародна інституція, членів якої обирається під час виборів. Європейський парламент нараховує 751 депутата, обраного на п’ятирічний термін. Пленарні сесії відбуваються 12 разів на рік у Страсбурзі, а праця у комітетах та інші зібрання відбуваються у Брюсселі. Президентом Європейського парламенту 2014 року переобрано німецького політика Мартіна Шульца.

Місто Страсбург, яке нараховує майже півтора мільйони мешканців, розташоване на сході Франції поблизу кордону з Німеччиною та є столицею історичного регіону Ельзасу, який протягом століть був спірною територію, за яку змагалися Франція та Німеччина. Сьогодні ж місто стало символом примирення та європейської інтеграції, тут розташовані осідки двадцятки інституцій загальноєвропейського значення.

Текст із сторінки  Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.