Папа Франциск: також і сьогодні існує чимало християн-язичників, які поводяться як вороги Христового хреста

Також і сьогодні існує чимало християн-язичників, «які поводяться як вороги хреста Христового». Необхідно остерігатись спокус світськості, які ведуть людину до загибелі. Такими були головні думки Папи Франциска у проповіді під час ранкової Святої Меси у п’ятницю, 7 листопада 2014 року, очоленої в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти», де він проживає.

Натхнений біблійним уривком з Послання святого апостола Павла до Филип’ян, Вселенський Архиєрей зупинився на існуванні двох груп християн, які сьогодні, як і в часах Апостола Народів, присутні у Церкві. До тієї другої групи належать християни, які є такими лише з імені; вони є ворогами Господнього хреста, зісвітченими християнами або християнами-язичниками. Хоча вони називають себе християнами, але живуть зовсім не по-християнському. Тому слід бути обережними, щоб не піддатися спокусі і не зійти на дорогу християн-язичників. У таких християн серце стає літеплим, що призводить до занепаду.

Далі Єпископ Риму пригадав, що апостол Павло говорить про «громадянство» християн, що є небесним. Але лише справжні християни є громадянами неба, а ті, що належать до тієї другої групи, до тих християн лише на папері, є громадянами землі, громадянами світу. Проповідник наголосив, що кожен із нас повинен запитати себе: «А яким є я, що я маю від цих християн-язичників, чи є у мене з ними щось спільне? Чи і в моєму серці є той дух зісвітчення? Чи і в мені є щось поганського?» Якщо мені подобається вихвалятись перед іншими, якщо мені до вподоби гроші та слава, якщо мене сповнює гордість, то слід запитати себе: «Де є моє коріння, громадянином чого я є? Чи моє громадянство небесне чи земне?» Святіший Отець наголосив, що ті «побілені» християни, які є учнями Ісуса лише назовні, погано закінчать, бо земне громадянство веде до руїни, натомість те небесне – до зустрічі з Ісусом Христом.

Продовжуючи проповідь, Папа Франциск підкреслив декілька ознак, які вказують, коли людина сходить з доброї дороги на шлях зісвідчених християн. Любов та прив’язаність до земного багатства, до грошей, до земної суєти, також, якщо особа є гордою, – це знак, що людина крокує поганим шляхом. І навпаки, любов до Бога, служіння ближнім та покора свідчать про те, що особа знаходиться на добрій дорозі і прямує до своєї небесної батьківщини. На закінчення Вселенський Архиєрей закликав усіх у молитві благати в Господа витривалості у доброму, щоб наше серце не ослабилося. «Бути витривалі у Господі і в наслідуванні Христового хреста: в покорі, убогості, лагідності, служінні іншим, адорації, молитві», – закінчив проповідь Папа Франциск.

Текст із сторінки Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.