Папа Франциск: Суттю євангелізації є звіщення Божого милосердя

«Місіонери – це ті, які слухняні Святому Духові, мали відвагу жити Євангелієм», – сказав Папа Франциск у проповіді, виголошеній 12 жовтня 2014 р., під час подячної Святої Меси в базиліці Святого Петра за канонізацію святих Франсуа де Монморансі-Ляваль та Марії від Воплочення Ґюяр з Канади.

Пригадаємо, що 3 квітня 2014 р. Папа Франциск поширив на всю Вселенську Церкву літургійний культ трьох святих місіонерів з ХVІ та ХVІІ сторіч, включивши їх до переліку святих. Йшлося про акт, рівнозначний канонізації, який застосовується стосовно особливо важливих в історії Церкви осіб, які втішаються давнім літургійним культом, щодо яких існує загальне та постійне історичне підтвердження чеснотливого життя або мученицької смерті, а також – безперервна слава чудес. У такому випадку Римський Архиєрей своєю владою може поширити культ цієї особи на всю Католицьку Церкву шляхом декрету, без здійснення звичайних канонізаційних церемоній.

Того дня Папа Франциск вписав у перелік святих двох французів, які у ХVІІ сторіччі вирушили на місію до Канади. Ними є перший єпископ Канади Франсуа де Монморансі-Ляваль, який помер 1708 року в Квебеку та сестра Марія від Воплочення Ґюяр, яка відійшла до Господа 1672 року, також у Квебеку. Їхню беатифікацію 1980 року здійснив святий Іван Павло ІІ.

На основі семінарії, яку заснував згаданий ієрарх, був створений перший франкомовний університет у Канаді. Святий Франсуа де Монморансі-Ляваль був невтомним пастирем, який відзначався, зокрема, дбанням про виховання дітей, допомогою бідним, рішучою боротьбою з алкоголізмом та торгівлею спиртними напоями, яка хоч і приносила прибутки колонії, однак, була причиною великої кількості злочинів.

Сестру Марію від Воплочення Ґюяр, засновницю монастиря Сестер Урсулянок в Квебеку, називають «Матір’ю Канади». Вона народилась у Франції, поблизу міста Тур, а повдовівши у 18 років, вступила до монастиря Сестер Урсулянок. 1639 року вирушила на місію до Північної Америки. В Квебеку заснувала монастир і розгорнула широку місійну та харитативну діяльність, зокрема, серед індіан Канади, вивчивши їхню мову.

Оскільки ці святі вважаються основоположниками Церкви Квебеку, у подячному богослуженні в базиліці Святого Петра взяла участь делегація з цієї канадської провінції на чолі з кардиналом Жераром Лякруа, Архиєпископом Квебеку, та з Франції, батьківщини Франсуа де Монморансі-Ляваля та сестри Марі Ґюяр.

У світлі Ісаєвого пророцтва: «Господь Бог витре сльози на кожному обличчі», – Папа Франциск зауважив, що ці слова, наповнені надією, «вказують на мету, показують майбутнє, до якого прямуємо», а на цій дорозі «нас випереджують та провадять святі». «Ці слова, – додав він, – окреслюють також покликання місіонерів».

У євангельському читанні прозвучала притча про царя, який приготував гостину й промовив до слуг: «Ідіть на перехрестя», – й вони вийшли та прикликали всіх, кого зустріли, «добрих і злих», щоб привести їх на бенкет. «Місіонери, – сказав Святіший Отець, – прийняли це покликання: вони вийшли кликати всіх, вийшли на перехрестя світу, і цим принесли багато добра Церкві, бо коли Церква зупиняється і закривається у собі, то може захворіти й зіпсуватися».

А суттю євангелізаційної місії Наступник святого Петра назвав «звіщення Божої любові, милосердя і прощення, об’явлених людям через життя, смерть і воскресіння Ісуса Христа», прикладом чого були святі Франсуа де Ляваль та сестра Марі Ґюяр.

У світлі Послання святого Павла до Євреїв Папа закликав паломників пам’ятати про тих, хто багато вистраждав, аби принести їм світло Євангелія, та молитися за нові місіонерські покликання.

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.