Папа Франциск: “Сучасна людина применшена до однієї вимоги – споживацтва”

Нові посли з чотирьох континентів світу – Киргизької Республіки в Азії, Антигуа і Барбуди, центральноамериканської країни у східній частині Карибського моря, Великого Герцогства Люксембургу в Європі та Ботсвани, держави в Південній Африці – 16 травня 2013 року вручили вірчі грамоти Святішому Отцеві Франциску – повідомляє Радіо Ватикану.

Чотири країни з різних континентів та з відмінними внутрішніми й церковними обставинами, стоять перед обличчям ідентичних викликів, таких як економічна криза, соціальні напруження, утвердження нової невидимої фінансової тиранії.

Звертаючись до послів, Папа Франциск наголосив, що тиранія грошей та корупції випливає з відкидання етики, відмови від Бога. Сучасна людина применшена до однієї вимоги – споживацтва. В той час, коли бачимо прогрес в галузі медицини, освіти та комунікацій, більша частина людства і надалі живе у щоденній нестабільності. Згасає радість життя, страх і відчай охоплюють серця багатьох людей, навіть у так званих «багатих країнах», зростає неморальність та насилля, дедалі очевиднішою стає бідність
.
Однією з причин таких ситуацій, на думку Святішого Отця, є неправильне ставлення до грошей, згода на те, щоб гроші панували над нами і над нашим суспільством. Папа підкреслив, що причиною фінансової кризи є глибока антропологічна криза, яка заперечує першість людини в суспільстві, в економіці. Людина не тільки зведена до споживацтва, але й сама вважається немов товаром, який можна використати і викинути. Святіший Отець вказав, що утверджується нова невидима тиранія фінансових спекуляцій, яка відкидає етику, адже вона посилається на Бога, Який перебуває поза межами ринкових категорій.

Побажанням Папи є здійснення етичної фінансової реформи, яка би, в свою чергу, привела до економічної реформи, що була би корисною для всіх. Однак, це вимагає мужньої зміни у наставленні політичних діячів, наголосив Святіший Отець і додав: «Гроші повинні служити, а не керувати! Папа любить усіх, багатих і бідних, але в Христове ім’я Папа зобов’язаний нагадувати багатому, щоб допомагати бідному, його поважати та йому сприяти. Папа закликає до безкорисливої солідарності та спрямування етики на користь людині в фінансовій та економічній сфері.

Святіший Отець пригадав слова святого Івана Золотоустого, що «не ділитись з бідними власним добром означає їх обкрадати і позбавляти їх життя. Блага, якими володіємо, не є нашими, але їхніми».

Церква заохочує державних керівників по-справжньому служити загальному добру своїх народів та формувати нове політичне й економічне мислення, яке сприятиме здоровому співіснуванню економічної та суспільної сфери.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.