Папа Франциск: Релігійна свобода часто проголошується, але не здійснюється

Релігійна свобода, необхідність захищати моральний лад та розвиток демократичних інституцій були в центрі звернення Папи Франциска до Президента Італійської Республіки Джорджо Наполітано з нагоди його офіційного візиту до Ватикану, що відбувся вранці 8 червня 2013 року. Із свого боку Президент Італії наголосив, наскільки Папа Франциск уже став близьким італійцям та згадав понтифікат Венедикта ХVІ.

Крім приватної розмови із Вселенським Архиєреєм, Джорджо Наполітано мав окрему розмову з Державним Секретарем Ватикану кардиналом Тарчізіо Бертоне та зустріч з дипломатичним корпусом, акредитованим при Апостольській Столиці.

«Два пагорби, які дивляться один на одного з пошаною та симпатією», – цими словами Папи Франциск підсумував добрі стосунки між Італією та Святою Столицею, нав’язуючи до того, що Рим збудований на семи пагорбах, один з яких Ватиканський, а другий – Квіринальський, де розташований палац Президента Італії.

Святіший Отець згадав про «Міланський Едикт», 1700-річчя якого відзначається цього року, що є підсумком домовленості імператорів Костянтина та Ліцинія, яким проголошувалась релігійна терпимість на території Римської імперії. Він став першим актом принципів релігійної свободи. Папа наголосив, що у сучасному світі релігійна свобода частіше проголошується словами, аніж здійснюється. Вона зазнає різних загроз і нерідко порушується. Вселенський Архиєрей підкреслив, що всі зобов’язані захищати релігійну свободу та їй сприяти, адже вона є запевненням зросту та розвитку усієї спільноти.
Звертаючи увагу на кризу, яку переживає сучасний світ, що підкреслює економічні та суспільні проблеми, які вражають, перш усього, найслабші верстви суспільства, на проблему послаблення сім’ї та суспільних зв’язків, недостатньої уваги до молодих поколінь та їхньої формації, Папа наголосив на потребі розвивати демократичні інституції, в які величезний вклад дали також і католики.

Папа Франциск пригадав слова Венедикта ХVІ, який закликав до того, щоб сучасна криза стала нагодою для братнього оновлення людських взаємин. Він висловив побажання, щоб італійський народ, з довір’ям черпаючи із своєї багатою християнської традиції, зумів подолати поділи та зростати у справедливості й мирі, і надалі виконуючи свою особливу роль в контексті Європи та всієї сім’ї народів світу. Святіший Отець побажав, що Італія завжди була гостинним домом для всіх.

У свою чергу Президент Італії наголосив, що протягом короткого часу свого понтифікату Папа Франциск став близьким і дороги італійцям та, зокрема, римлянам. Наприкінці Джіорджо Наполітано з вдячністю згадав Папу Венедикта ХVІ, передавши йому найкращі побажання.

У прес-комюніке з нагоди візиту Президента Джорджо Наполітано до Святішого Отця Франциска сказано, що обидві сторони підтвердили прагнення продовжувати плідну співпрацю на двобічному рівні та у міжнародному контексті, зокрема, стосовно сприяння та захисту релігійної свободи.

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.