Папа Франциск призначив Єпископа-помічника для Пряшівської архиєпархії Словацької ГКЦ

У п’ятницю, 19 квітня 2013 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець призначив преподобного отця Мілана Лаха, ТІ, Віце-декана Богословського факультету Трнавського університету, Єпископом-помічником Пряшівської архиєпархії Словацької ГКЦ.

Владика-номінат Мілан народився в місцевості Кежмарок на теренах Пряшівської архиєпархії. Після навчання на греко-католицькому пряшівському факультеті, вступив до новіціяту Отців Єзуїтів, пізніше продовжив навчання на Богословському факультуті Трнавського університету. Священичі свячення отримав 2001 року в Кошицях. 2009 року захистив докторат з Богослов’я в Папському Східному Інституті, а перебуваючи в Римі, виконував служіння духівника Папської Колегії «Руссікум» та духовного провідника Федерації католицького скаутства Європи в Римі.

Поява християн східного обряду на теренах сучасної Словаччини сягає часів Кирила та Методія, які згодом були витіснені латинським обрядом. У XIV столітті починається поступова колонізація Східної Словаччини вихідцями з Закарпаття та Румунії, які були східного обряду. Вони підпорядковувалися Мукачівській єпархії, з якої 1815 року виокремлено Пряшівську єпархію. У 1996 році Апостольська Столиця утворила Екзархат в Кошицях. Наприкінці січня 2008 року у Ватикані повідомлено про об’єднання досі незалежних структур. Папа Венедикт XVI підніс Пряшівську єпархію до рівня Архиєпархії та Митрополичого Осідку, а Кошицький екзархат підніс до гідності єпархії, підпорядкувавши її новоствореній Митрополії, до якої приєднано і Братиславську єпархію, створену того ж таки 30 січня. Таким чином, Словацька Греко-Католицька Церква була піднесена до рівня Митрополичої Церкви свого права.

Сьогодні Архиєпископом і Митрополитом Пряшівським, Главою Словацької ГКЦ, є владика Ян Баб’як, ТІ.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va/news/2013/04/19/папа_франциск_призначив_єпископа-помічника_для_пряшівсько/ucr-684418
сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.