Папа Франциск прийняв президента Куби Рауля Кастро

Майже годину тривала приватна розмова Папи Франциска з президентом Куби Раулем Кастро, яка відбулась вранці у неділю 10 травня 2015 року. Зустріч відбулась в кабінеті Святішого Отця при залі імені Павла VІ у Ватикані, поблизу резиденції святої Марти, в якій він проживає, і закінчилась довгим та щирим рукостисканням. Рауль Кастро передав Папа почуття, з якими кубинський народ очікує приїзду Святішого Отця, що запланований на вересень цього року, перед візитом Папи до США

Це був перший візит теперішнього президента Куби до Святішого Отця. Його брат і попередник Фідель Кастро зустрічався із святим Папою Іваном Павло ІІ 19 листопада 1996 року.

Президент Куби подарував Святішому Отцеві цінну пам’ятну медаль, присвячену 200-річчю катедрального собору в Гавані та картину сучасного кубинського художника  Кчо, який, до речі, супроводив президента, на якій зображений великий хрест, що складається із залишків розбитих човнів, перед якими молится іммігрант. Автор картини пояснив Папі, що до цього твору його натхнуло заанґажування Святішого Отця  у справі привернення уваги світу до проблем мігрантів та біженців.

Із свого боку Папа Франциск подарув Раулю Кастро своє апостольське напоумлення «Радість Євангелія» та медаль із зображенням святого Мартина, який накриває бїдного своєю накидкою. При цьому Папа підкреслив, що робить цей подарунок особливо охоче, щоб «він пригадував не тільки зобов’язання допомагати бідним та їх захищати, але у дійовий спосіб сприяти їхній гідності.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.