Святий Дух вже відтепер спонукає ділитися духовними скарбами церковних традицій. Папа Франциск прийняв Главу Ассирійської Церкви Сходу

Очікуючи повного поєднання, вже тепер можемо разом прямувати вперед у присутності Господа, за прикладом нашого отця у вірі Авраама. З таким побажанням Папа Франциск звернувся до Його Святості Мар Дінхи IV, Патріарха-Католикоса Ассирійської Церкви Сходу, приймаючи його у Ватикані 2 жовтня 2014 р. разом з супроводжуючою делегацією.

Привітавши гостей, а через них – усіх вірних Ассирійської Церкви, розсіяних у світі, словами святого Павла: «Мир Божий, що вищий від усякого уявлення, нехай береже серця й думки ваші у Христі Ісусі», Глава Католицької Церкви зауважив, що ця зустріч позначена стражданнями, спричиненими війнами, які тривають у різних регіонах Близького Сходу, як також переслідуваннями християн у Сирії та в Іраку. «Скільки-ж то наших братів і сестер потерпають від щоденних переслідувань. Коли згадуємо про їхні страждання, – сказав Папа, – то мимоволі виникає бажання переступити через відмінності в обрядах та конфесіях: у них присутнє Христове тіло, яке ще досі зазнає ран, побоїв і приниження».

За словами Святішого Отця, не існує жодних релігійних, політичних чи економічних причин, якими можна було би виправдати все те, чого зазнають сотні тисяч невинних людей, зокрема, діти. «Почуваємося глибоко єдиними, – підкреслив він, – у благальній молитві та у ділах милосердя на користь цих страждаючих членів Христового тіла».

Наступник святого Петра підкреслив, що візит Глави Ассирійської Церкви Сходу є черговим кроком на шляху «зростаючого зближення та духовного сопричастя» після «гірких непорозумінь» минулого, поворотним моментом якого була спільна «Христологічна декларація», яку підписали святий Іван Павло ІІ та Мар Дінха IV. «Бажаю запевнити Вас в особистому заанґажуванні і далі прямувати вперед цією стежкою, та надалі поглиблюючи взаємини дружби і спільності, що існують між Церквою Риму та Ассирійською Церквою Сходу», – запевнив Святіший Отець, додаючи, що своїми молитвами він супроводжує працю змішаної комісії богословського діалогу, завданням якої є наблизити «благословенний день, коли на одному й тому самому вівтарі зможемо приносити жертву хвали».

«Очікуючи того дня, – зауважив Папа, – відчуваємо, що разом ходимо в Господній присутності, як наш отець Авраам під час свого паломництва віри до обіцяної землі, усвідомлюючи, що навіть якщо ціль виглядає далекою і ми можемо нею втішатись лише в надії, вона, однак, є даром, обіцяним Господом, а тому обов’язково вийде на яв. Того, що нас єднає, є набагато більше, ніж того, що ділить, а тому відчуваємо спонуку Святого Духа вже відтепер ділитися духовними скарбами наших церковних традицій».

Ассирійська Церква Сходу – це давня християнська спільнота, відома також, як несторіянська. Вона визнає лише перші два вселенські собори, а тому не перебуває в сопричасті ні з давніми православними Церквами, ні з православними і католицькою Церквами. В XVI столітті частина ієрархії приступила до унії з Римом, утворивши Халдейську Католицьку Церкву. Спадкоємцем цієї християнської традиції є також Сиро-Малабарська Католицька Церква в Індії.

Сьогодні Ассирійська Церква Сходу нараховує приблизно 400 тисяч вірних, які проживають в Іраку, Ірані, Сирії, Ливані, Індії, США, Канаді та Австралії. Від 1975 року її очолює Католикос-Патріарх Мар Дінха IV Хананія.

Текст із сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.