Папа Франциск про три уроки спорту для будування миру

«Нехай же цей Чемпіонат Світу відбудеться спокійно та мирно, в дусі взаємної пошани, солідарності та братерства між людьми, які визнаватимуть себе членами єдиної родини», – таке побажання Папа Франциск склав з нагоди відкриття Чемпіонату Світу з Футболу, який починається у четвер, 12 червня 2014 р., в Бразилії. Він це зробив за допомогою відеопослання, яке вийшло в ефірі бразилійського телеканалу «Rete Globo».

Глава Католицької Церкви побажав, щоб крім свята спорту, цей чемпіонат зміг стати «святом солідарності між народами». «Спорт, у дійсності, є засобом передавання цінностей, які пропагують добро людської особи та допомагають будувати більш мирне та братерське суспільство», – зауважив Святіший Отець, вказуючи на такі чесноти, пов’язані зі спортом, як чесність, витривалість, дружбу, взаємоподіл, солідарність.

На думку Папи, зі спорту можемо почерпнути три суттєві наставлення, які потрібні для будування миру. Ними є необхідність тренуватися, «fair play» (чесна гра) та пошана до противника. «По-перше, – сказав він, – спорт вчить нас, що для того, аби перемагати, потрібно тренуватися. В житті необхідно боротися, тренуватися, докладати зусилля, якщо хочеш отримати важливі результати. Дух спорту, таким чином, скеровує нас до образу самозречень, необхідних для зростання в чеснотах, які творять характер людини». Отож, якщо для «особистого покращення» потрібні наполегливі тренування, то «наскільки більше зусиль потрібно вкласти у те, щоб довести до зустрічі та миру між окремими людьми і між народами».

Спорт, за словами Святішого Отця, є також школою формування «культури зустрічі», що також важливо для миру і гармонії між народами. Гра в команді вимагає, насамперед, думати про добро групи, а не своє власне. «Щоб перемогти, потрібно подолати індивідуалізм, егоїзм, будь-які форми расизму, нетолерантності та експлуатації людської особи», – зазначив він.

«Останнім уроком спорту, корисним для здобування миру, є обов’язкова пошана між суперниками. Секрет перемоги на спортивному полі, але також й у житті, полягає у вмінні шанувати свого товариша по команді, як також – суперника. Сам ніхто не перемагає, ні на полі, ні в житті!» – наголосив Папа, побажавши: «Нехай ніхто не закривається у собі і не почувається виключеним! І хоча правдою є те, що наприкінці Чемпіонату лише одна збірна зможе підняти кубок в якості переможця, – додав він, – вивчивши уроки, які нам пропонує спорт, ми всі будемо переможцями, зміцнюючи зв’язки, які нас єднають».

Текст із сторінки Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.