Папа Франциск про мету реформ у Римській курії

Реформи не робляться задля реформ, але для того, щоб давати сильніше свідчення. На цьому наголосив Вселенський Архиєрей Франциск, відкриваючи у четвер, 12 лютого 2015 р., праці Консисторії Кардинальської Колегії, яка протягом двох днів аналізуватиме напрацювання Ради Кардиналів щодо реформування Римської Курії. У працях консисторії беруть участь також і кардинали-номінати, які будуть введені у сан під час прилюдної Консисторії у суботу.

Склавши подяку всім, хто приготовляв цю зустріч, та єпископові Марчелло Семераро, секретареві Ради Кардиналів, який приготував доповідь для Консисторії, Святіший Отець зазначив, що проект нової Апостольської Конституції про реформу Курії, має на меті «сприяти гармонійнішій праці різних дикастерій та відділів» та «ефективнішій співпраці в тій абсолютній прозорості, яка будує автентичну синодальність та колегіальність».

«Реформа не є ціллю сама в собі, але засобом для того, щоб давати сильне християнське свідчення, щоб сприяти ефективнішій євангелізації, щоб поширювати плідний екуменічний дух, щоб заохочувати конструктивніший діалог з усіма. Реформа, про бажання якої живо висловлювалися більшість кардиналів під час загальних зібрань перед Конклавом, повинна ще більше вдосконалити ідентичність Римської Курії, якою є допомагати Наступникові святого Петра у здійсненні його верховної пастирської влади для добра і служіння Вселенської Церкви та місцевих Церков. Служіння, завдяки якому зміцнюються єдність віри та сопричастя Божого люду та поширюється властива місія Церкви у світі», – зазначив Папа Франциск, додаючи, що досягнення такої мети вимагає рішучості та співпраці з боку всіх.

«Щоб здійснити це, ми повинні, насамперед, ввіритися проводові Святого Духа, прохаючи в молитвах дару справжнього розпізнавання», – додав Глава Католицької Церкви, закликаючи кардиналів щиро висловлювати свої думки, у вірності Навчанню Церкви та з усвідомленням, що головним законом є спасіння душ.

http://uk.radiovaticana.va/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.