Папа Франциск: Пресвята Євхаристія – вершина Божого спасіння

Пресвята Євхаристія є великим Божим даром для нас, і саме тому важливо ходити в неділю на Службу Божу, і не лише для того, щоб молитися, але й щоб запричащатися. Про це пригадав Папа Франциск під час загальної аудієнції у середу, 5 лютого 2014 р., присвятивши своє повчання Святій Тайні Євхаристії, яка також є частиною «християнського втаємничення», разом з Хрищенням та Миропомазанням, про які йшла мова попередніми разами. Але це Святе Таїнство є також «джерелом життя Церкви», бо саме з нього випливає «справжній шлях віри, спільності та свідчення».

Святіший Отець зауважив, що вже саме середовище, у якому збираємося для відправи Пресвятої Євхаристії, дозволяє нам відчути те, що ми переживаємо. Посередині місця, призначеного для богослужіння, бачимо престіл, накритий скатертиною, що спонукає подумати про бенкет. На престолі бачимо хрест, який пригадує, що тут приноситься Христова жертва. А поряд є амвон, з якого звіщається Боже слово, що пригадує нам про те, що ми збираємося для того, щоб слухати Господа.

«Слово та Хліб під час Святої Меси стають одним цілим, як і під час Тайної Вечері, коли всі слова Ісуса, всі знаки, які Він чинив, зосередилися на жесті ламання хліба та жертвування чаші, що було випередженням хресної жертви та на словах: Прийміть, їжте, це є моє тіло… Прийміть, пийте, це є моя кров…», – вів далі Папа, додаючи, що цей жест є також подякою Небесному Отцеві за Його любов і милосердя. І саме це означає назва цієї Святої Тайни, адже «Євхаристія» з грецької мови перекладається, як «подяка».

«Отож, Євхаристійне богослужіння – це щось більшого, ніж простий бенкет: це, власне, спомин Ісусової Пасхи, центрального таїнства спасіння», – зауважив Святіший Отець, пояснюючи, що цей спомин не є простою згадкою, але означає, що «кожного разу, коли ми відправляємо цю Святу Тайну, то беремо участь у таїнстві страждань, смерті та воскресіння Ісуса».

Євхаристія становить «вершину» Божого спасіння, адже Ісус, «ставши хлібом, роздробленим за нас», виливає на нас повноту Свого милосердя і любові, «оновлюючи наші серця, наше життя і спосіб наших взаємин з Ним та з ближніми». Саме на цей аспект вказує термін «причастя», який ми вживаємо, говорячи по приступання до цієї Святої Тайни. Тобто, що завдяки «силі Святого Духа», участь у Євхаристійній трапезі вже тепер дозволяє нам відчути «передсмак сопричастя з Отцем, притаманного небесному бенкетові, на якому з усіма святими втішатимемося радістю споглядання Бога віч-на-віч».

«Дорогі друзі, – підсумував Папа, – ми ніколи не зможемо достатньо подякувати Богові за дар, який Він нам зробив у Пресвятій Євхаристії! Це надзвичайно великий дар і саме тому важливо ходити на Службу Божу в неділю, йти на неї не тільки, щоб молитися, але щоб приймати Причастя, отой хліб, який є тілом Ісуса Христа і нас спасає, прощає нам, єднає нас з Небесним Отцем. Це прекрасна практика. Ми кожної неділі йдемо на Службу Божу, тому що вона є саме днем Господнього воскресіння. Ось чому неділя є настільки важливою для нас. А завдяки Пресвятій Євхаристії ми відчуваємо оту приналежність до Церкви, до Божого люду, до Божого тіла, до Ісуса Христа».

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.