Папа Франциск: перші години понтифікату

У четвер, 14 березня 2013 р., в медіа-центрі, розташованому в залі Павла VI у Ватикані, відбувся брифінг Директора Ватиканського прес-центру, присвячений початкові понтифікату Папи Франциска. Отець Ломбарді розповів деякі деталі про перші хвилини після обрання. Акт послуху та пошани від кардиналів-виборців він приймав, стоячи біля престолу, а не сидячи на катедральному троні. Нагрудний хрест, який він одягнув, це був той самий дуже простенький хрест, який теперішній Папа носив ще як єпископ. Новизною в протоколі проголошення нового Єпископа Риму була також присутність в лоджії Ватиканської базиліки кардинала-вікарія для Римської дієцезії.

Після благословення Папа Франциск повернувся до Дому Святої Марти не в спеціально приготованому автомобілі, але в мікроавтобусі разом з іншими кардиналами, а після святкової вечері пожартував: «Нехай Бог вам простить, за те, що ви зробили!». Крім того, Святіший Отець зателефонував до вислуженого Папи Венедикта XVI.

Далі Речник Апостольської Столиці розповів про деталі відвідин базиліки Santa Maria Maggiore, про які Святіший Отець говорив під час першого благословення. Папа помолився в каплиці, де зберігається ікона Пресвятої Богородиці Спасіння Римського люду, принісши букетик квітів та поклавши їх на престолі. Після десятихвилинної тихої молитви він привітався з тими, хто виконує різні служінні в базиліці, а пізніше відвідав деякі інші каплиці, зокрема, крипту, де зберігаються ясла, в які, згідно з переданням, був покладений новонароджений Ісус.

З базиліки Santa Maria Maggiore Папа Франциск від’їхав до дому священиків на вулиці Scrofa в Римі, де проживав перед тим, як розпочався Конклав. Там він привітався з персоналом, забрав свої речі та заплатив рахунок, щоб, як зазначив отець Ломбарді, показати добрий приклад.

http://uk.radiovaticana.va/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.