Папа Франциск: Належно цінуймо працю домашніх працівників

Папа Франциск черговий раз закликав належно шанувати домашніх працівників та доглядальниць. Відповідне звернення було поширене у вівторок, 29 липня 2014 р., через обліковий запис Святішого Отця в соціальній мережі Твіттер. «Із більшою вдячністю цінуймо працю домашніх робітниць та доглядальниць – це дуже цінне служіння», – прочитали півтора десятка мільйонів користувачів мережі, які підписалися на отримування повідомлень від Папи.

Кілька місяців тому Святіший Отець звернувся із схожим закликом після проказування недільної молитви «Ангел Господній». А цими днями аргентинське видання «Viva» оприлюднило інтерв’ю з Папою Франциском, в якому він, серед іншого, пояснив, звідки у нього ця симпатія до домашніх робітниць.

«В часах, коли ще не було пральних машин, одна жінка допомагала моїй мамі з ручним пранням. Нас було п’ятеро, а мама – сама, тому ця пані приходила три рази на тиждень, щоб їй допомагати. Це була сицилійська вдова, що мала двоє дітей, яка виїхала до Аргентини після того, як на війні загинув її чоловік. Прихала без нічого, але працювала і дбала про свою родину», – розповів Папа Франциск, згадуючи, що вона, під час прання, багато-чого його навчила, розповідаючи про війну, про життя на своїй батьківщині.

Коли малому Хорхе Берґольйо виповнилося 10 років, його родина переїхала на інше місце, й він більше не мав змоги бачитися з цією жінкою. Через багато років, вже як священик, він знову зустрівся з нею. Жінці тоді виповнилося вже 80 років, і їхня дружба тривала ще 10 років. А кілька днів перед смертю вона зняла із шиї медальйон та передала майбутньому Папі, просячи, щоб він його носив. «Щовечора, – розповів Святіший Отець, – коли його знімаю та цілую, і щоранку, коли його одягаю, бачу перед собою цю жінку. Вона померла щасливою, посміхаючись, з тією самою гідністю, з якою працювала».

За словами Папи, саме цей досвід є причиною того, що він з великою пошаною ставиться до жінок, які важко працюють, як домашні робітниці, і які повинні бути забезпечені всіма соціальними правами. «Ця праця, як і будь-яка інша, не повинна бути предметом визискування чи поганого ставлення», – наголосив він.

Текст із сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.