Папа Франциск нагадав, що першочерговим правом людської особи є її життя

Нещодавно Папа Франциск приймав у Апостольському Палаці членів Міжнародної Федерації Католицьких Асоціацій Медиків та гінекологів-католиків, які брали участь в міжнародному конгресі, що відбувався в Римі. Промовляючи до них, Святіший Отець звернув увагу на парадоксальну ситуацію, яку сьогодні переживає медична професія. «З одного боку, – сказав він, – стверджуємо, дякуючи Богові, значний прогрес медицини, завдяки праці науковців, які з захопленням і не щадячи сил віддають своє життя досліджуванню нових форм лікування. З іншого боку, натомість, відзначаємо також небезпеку того, що медик губить ідентичність рятівника життя».

Посилаючись на енцикліку «Caritas in Veritate» свого попередника Венедикта XVI, Папа Франциск зазначив, що згаданий парадокс полягає у тому, що «в той час, коли людині присвоюються нові права, іноді вигадані, не завжди захищається життя, як першочергова цінність та первісне право кожної людини». Одночасно, «остаточною метою» медичної діяльності завжди залишається захист і підтримка життя. «У цьому суперечливому контексті, – додав він, – Церква взиває до сумлінь усіх професіоналів та волонтерів сфери охорони здоров’я, особливо до вас, гінекологів, покликаних співпрацювати в ділі народження нових людських життів. Ваша місія і покликання особливі, і вимагають знання, сумління та гуманності».

Святіший Отець підкреслив, що поширена сьогодні ментальність корисності, «культура відходів» дорого обходиться, тому що «вимагає знищувати людські істоти, особливо тоді, коли вони є фізично чи соціально слабкими». «Нашою відповіддю на цю ментальність повинно бути рішуче і непохитне “так” життю», – наголосив він, ще раз пригадуючи, що «Першочерговим правом людської особи є її життя». Так, людина «має інші блага, деякі з них є ціннішими», але життя є «фундаментальним добром, передумовою всіх інших».

Зазначивши, що «увага до людського життя в його цілісності» протягом останніх десятиріч стала дійсним «пріоритетом Вчення Церкви», Папа зауважив: «Речі мають ціну, їх можна продавати, натомість людські особи мають гідність, вони вартують більше ніж речі, вони – безцінні». А тому, звертаючись до медиків, зокрема, до гінекологів, він закликав: «Будьте свідками та поширювачами цієї культури життя. Ви, що покликані займатися людським життя на його початковій стадії, словами й ділами пригадуйте всім, що воно, на всіх своїх етапах, у кожному віці, завжди є священним і особливим. І не лише з огляду на віру, але й з наукових мотивів! Не існує якогось людського життя, священнішого за інше, як і не існує людського життя, якісно значущішого від іншого людського життя».

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.