Папа Франциск: Християнин не може бути антисемітом

«Задля нашого спільного коріння християнин не може бути антисемітом!» – ствердив Папа Франциск, приймаючи в понеділок 24 червня представників Міжнародного єврейського комітету в справі міжрелігійних консультацій, який об’єднує різні єврейські організації і до якого входять представники всіх трьох гілок юдаїзму (ортодоксальної, консервативної та ліберальної), різних національних та міжнародних організацій, Головного рабинату Ізраїля та посольства Ізраїля у Ватикані. Понад 40 років згаданий Комітет має регулярні контакти з Апостольською Столицею, які, за словами Папи, зміцнили взаємопорозуміння та дружні зв’язки.

Святіший Отець привітав офіційну групу представників єврейських організацій і спільнот єврейським привітом Шалом – «Мир», зазначаючи, що під час свого служіння як архиєпископ Буенос-Айреса він мав нагоду підтримувати щирі дружні стосунки з представниками єврейської спільноти. Як сказав Папа, вівся діалог про релігійну ідентичність, про образ людини в Святому Письмі, про те, як вийти назустріч спільним викликам сучасного, зісвітченого суспільства.

Вселенський Архиєрей звернувся до декларації «Nostra aetate» про стосунки між католицькою Церквою та нехристиянськими релігіями, яку 1965 року оприлюднив Другий Ватиканський Собор, стверджуючи зв’язки Церкви з народом, вибраним Богом, та засуджуючи будь-яку форму антисемітизму.

Єпископ Риму заохотив представників Міжнародного єврейського комітету в справі міжрелігійних консультацій продовжувати шлях діалогу, залучаючи до нього молоді покоління. Він підкреслив потребу спільного свідчення на користь пошанування людської гідності та миру, які є Божими дарами. Папа просив молитись за нього, запевнивши і свою молитву.

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.