Папа Франциск: Євангелія, Євхаристія, молитва – ось шлях, щоб бути справжніми християнами

Християни, живучи у світі та співдіючи із сучасною дійсністю, повинні завжди черпати сили з Євангелії, повинні бути сіллю землі, – на цьому наголосив Папа Франциск у неділю 31 серпня 2014 р. перед проказуванням молитви «Ангел Господній» з десятками тисяч прочан та римлян, зібраних на площі святого Петра у Ватикані.

Святіший Отець звернув увагу на зміст літургічних читань, запропонованих римо-католицькою Церквою на ХХІІ Неділю звичайну, вказуючи, що у недільній духовній мандрівці з Євангелією від святого Матея ми дійшли до вирішального моменту, в якому Ісус, впевнившись у тому, що Петро та інші апостоли увірували в Нього як у Месію та Сина Божого, «почав виявляти своїм учням, що йому треба йти в Єрусалим і там багато страждати…, бути вбитим і на третій день воскреснути» ( Мт 16,21). «Це насправді критична хвилина, – наголосив Його Святість, – в якій виявляється контраст між способом мислення Ісуса та Його учнів. Петро навіть дорікає Ісусові, бо не може пов’язати з Месією такого ганебного кінця. Тоді Ісус, із свого боку, суворо докоряє Петрові за те, що той думає «не про Боже, а про людське» (Мт 26, 23).

Також і святий Павло в Посланні до Римлян, яке читалось під час Святої Меси, наполягає ось такими словами: «Не вподібнюйтесь до цього світу, але перемінюйтесь обновленням вашого розум, щоб ви переконувались, що то є воля Божа» (Рм 12,2).

Папа наголосив на тому, що, ми, християни, живемо у світі, повністю включені в суспільну й культурну дійсність наших часів. Але це несе із собою також і небезпеку стати «світськими», небезпеку, що, як сказав би Ісус, «сіль втратить свій смак», ризик, що християнин втратить ту новизну, яка походить від Господа та від Святого Духа. А повинно би бути навпаки.
Для внутрішнього оновлення потрібно постійно черпати життєві сили з Євангелії. Потрібно кожного дня читати й роздумувати над Євангелією, щоб Ісусове слово постійно було присутнє в нашому житті. Папа Франциск радить носити із собою кишенькове видання Євангелії, щоб мати можливість перечитувати Христові слова. Також дуже важливо брати участь у Святій Літургії, де знаходимо Господа у спільноті, слухаємо Його Слова та приймаємо Євхаристію, яка нас єднає з Ним та між нами. Крім того дуже важливими є молитва, духовні віднови, реколекції.

Євангелія, Євхаристія, молитва – ось шлях, яким потрібно крокувати, щоб бути справжніми християнами, підкреслив Папа Франциск. Завдяки цим трьом дарам можемо уподібнюватись не до світу, а до Христа, слідувати за Ним Його дорогою, дорогою дарування власного життя, віддання його з любові і в любові до Бога й до ближнього.

Текст із сторінки Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.