Папа Франциск: Духовні цінності – основа справедливого суспільства

У своїй першій промові, виголошеній на філіппінській землі, Папа Франциск побажав, щоб глибокі духовні цінності цього народу знаходили своє вираження у зусиллях, спрямованих на забезпечення цілісного розвитку співгромадян. Про значення духовних цінностей в справі відбудови країни Святіший Отець говорив під час церемонії привітання, яка була поєднана з візитом ввічливості до Глави Держави та зустріччю з представниками влади та дипломатичного корпусу.

Подякувавши Президентові за запрошення та прийняття, Глава Католицької Церкви зазначив, що його візит, насамперед, є душпастирським та відбувається під час приготувань Філіппінської Церкви до відзначення 500-річчя євангелізації. «Християнська благовість мала величезний вплив на філіппінську культуру. Я сподіваюся, що ця важлива річниця наново піднесе її постійну плідність та здатність надихати суспільство, достойне доброти, гідності та сподівань філіппінського народу», – побажав він.

Далі Папа вказав на те, що ці відвідини є нагодою висловити духовну близькість з тими, хто зазнав страждань та матеріальної шкоди внаслідок тайфуну «Йоланда». «Разом з багатьма людьми в усьому світі, я подивляв силу, віру та героїчну витривалість, виявлену багатьма філіппінцями перед обличчям цього та багатьох інших стихійних лих», – відзначив Святіший Отець, додаючи, що ці чесноти вкорінені у надії та солідарності, джерелом якої є християнська віра, а цей приклад солідарності у справі відбудови дає нам «важливий урок».

За словами Глави Католицької Церкви, Філіппіни, як і багато інших країн, стоять перед викликом будування суспільства, що ґрунтуватиметься на міцних основах, якими є «справжні загальнолюдські цінності», щоб з готовністю вирішувати «нові і складні політичні та етичні проблеми». Для цього необхідно, щоб «політичні провідники відзначалися чесністю, послідовністю та відповідальністю», а згадана мета вимагає «забезпечення суспільної справедливості та пошани до людської гідності».

Святіший Отець наголосив, що «реформа соціальних структур, які закріплюють бідність та виключення убогих» вимагає «навернення умів та сердець». Фундаментальну роль в оновленні суспільства відіграє сім’я та молодь, яких слід підтримати. Папа також відзначив зусилля Філіппін у сприянні порозумінню та співпраці між народами Азії. «І саме у світлі багатої культурної та релігійної спадщини, якою пишається ваша країна, представляю вам виклик та заохочення, – підсумував він. – Нехай же найглибші духовні цінності філіппінського народу й надалі виливаються у зусилля забезпечувати вашим співгромадянам цілісний людський розвиток. Тоді кожна людина зможе здійснити свій потенціал, і це буде мудрий і позитивний вклад у майбутнє цієї країни».

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.