Папа Франциск: Де знайдемо справжній мир?

Той, хто приймає до серця Святого Духа, той отримає стійкий та остаточний мир, на відміну від тих, які покладаються на спокій, запропонований грошима чи владою. Таким переконанням Папа Франциск поділився у вівторок, 20 травня 2014 р., з учасниками ранкової Євхаристійної молитви в каплиці ватиканської резиденції «Дім святої Марти».

Перед Своїми страстями Христос каже учням: «Свій мир даю вам!». Коментуючи цей євангельський уривок, Святіший Отець зауважив, що цей мир є повністю відмінним від миру, запропонованого світом, тому що той останній є «дещо поверховним», пропонуючи «деякий спокій, а навіть деяку радість», однак, лише до «певного рівня».

Наприклад, існує специфічний мир, що випливає з багатства. Хтось може сказати, що він спокійний, тому що все впорядкував і забезпечив до кінця своїх днів та вже не має, за що переживати. Такому Папа пригадує слова Ісуса про існування злодіїв, які можуть вкрасти багатства. «Це не остаточний мир, той, який тобі дають гроші. Задумайтеся, що також метал ржавіє, чи не так? Що це означає? Падає біржа і всі твої гроші зникають! Це не є надійний мир, це мир поверховний і тимчасовий», – наголосив проповідник.

Подібно стається і з тим «світським» миром, який покладається на владу, на могутність, адже «його відбирає переворот». Мир царя Ірода зник лише від слів Мудреців зі Сходу про народження нового Царя. Ще іншим «світським миром» є марнославство, але й він не є надійним, тому що «сьогодні тебе хвалять, а завтра почнуть зневажати».

«Натомість мир, який дає Ісус, це – Особа, Святий Дух! – вів далі Святіший Отець. – Вже в день Воскресіння, коли Він прийшов до світлиці, то привітав учнів: Мир вам. Прийміть Духа Святого. Ось чим є Ісусів мир: це Особа, величезний дар. І коли Святий Дух перебуває у нашому серці, ніхто не може відібрати в нас мир. Ніхто! Бо це – остаточний мир!».

А нашим завданням, за словами проповідника, є оберігати цей мир, отриманий від Господа Бога. Його одержуємо у Хрищенні та Миропомазанні. Але оберігати цей дарунок не означає «ув’язнювати» Святого Духа, а просити в Нього допомоги.

«Якщо маєте цей мир Святого Духа, якщо маєте в собі Святого Духа й це усвідомлюєте, то нехай не хвилюється ваше серце. Будьте впевнені! Святий Павло, – підсумував Папа, – казав, що для того, аби увійти у Небесне Царство, потрібно перейти через страждання. Так, всі ми, кожен з нас, їх маємо багато, менших чи більших, але “Хай не турбується ваше серце”, – таким є Ісусів мир. Присутність Святого Духа чинить так, що наше серце перебуває у мирі. Ні, воно не обезболене! Воно в мирі і при свідомості. В тому мирі, який може дати лише Божа присутність».

Текст із сторінки Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.