Папа Франциск: Дар ради – це здатність приймати рішення у єдності з Богом

Господь промовляє до нас не лише в глибині серця, але також через голос і свідчення співбратів. На це звернув увагу Папа Франциск, промовляючи до десятків тисяч прочан, які заповнили площу Святого Петра у Ватикані у середу, 7 травня 2014 р., прибувши на загальну аудієнцію з Наступником святого Петра. Чергову катехизу із циклу повчань про дари Святого Духа він присвятив дарові ради.

«Ми знаємо, наскільки важливо, особливо в найделікатніших хвилинах, могти розраховувати на підказку людей, які нас люблять», – зауважив Святіший Отець, вказуючи на те, що через дар ради Сам Бог, через Свого Духа, просвічує наше серце, щоб допомогти зрозуміти, як правильно говорити, повестися, яким шляхом іти.

Яким чином цей дар діє у нас? «Тієї миті, коли ми Його приймаємо та гостимо у своєму серці, Святий Дух починає вчиняти нас чутливими до Свого голосу та спрямовувати наші думки, почуття та наміри згідно з Божим серцем, – пояснив Папа. – Одночасно, Він спонукає нас дедалі більше скеровувати свій внутрішній погляд на Ісуса, як на приклад для нашої поведінки та наших взаємин з Богом Отцем та з ближніми. Рада, отже, – це дар, через який Святий Дух вчиняє наше сумління здатним приймати конкретні рішення у спільності з Богом, відповідно до логіки Ісуса та Його Євангелія. Таким чином, Святий Дух спричиняється до нашого внутрішнього, позитивного та спільнотного зростання, і допомагає нам не потрапити під тиранію егоїзму та власного способу бачення речей».

А суттєвою передумовою для збереження цього дару, як зауважив далі Святіший Отець, є молитва. Саме тому, за його словами, ми часто повертаємося до цієї теми – до важливості постійної молитви. «Молитися молитвами, які ми всі знаємо з дитинства, але також молитися своїми словами, просити в Бога: Господи, прийди й допоможи нам в цій хвилині, порадь нам, що маємо робити. Молитва. Ніколи не забуваймо про молитву, ніколи», – закликав Папа, додаючи, що молитися можна всюди, і в автобусі, і йдучи вулицею, використовуючи будь-які нагоди, що дають нам змогу молитися в глибині свого серця, просячи у Святого Духа дару ради.

Підтримуючи близькі взаємини з Богом та завдяки постійному слуханню Його слова, «ми крок-за-кроком віддаляємося від нашої особистої логіки, часто продиктованої нашою замкненістю, нашими пересудами та нашими амбіціями». Натомість, вчимося запитувати у Бога, чого Він бажає. «Таким чином, – вів далі Наступник святого Петра, – у нас дозріває глибока, майже природна гармонія зі Святим Духом, так що відчуваємо, наскільки правдомовними є слова Ісуса, наведені в Євангелії від Матея: Не журіться, як або що вам говорити, – дано буде вам на той час, що маєте говорити; не ви бо будете говорити, а Дух Отця вашого в вас говоритиме (Мт. 10,19-20). Святий Дух нам радить, але ми повинні зробити для Нього місце, щоб Він міг радити, а приготувати це місце – означає молитися».

Врешті, Папа вказав на те, що як і всі дари Святого Духа, також і дар ради є скарбом для всієї спільноти. «Господь промовляє до нас не лише в глибині серця. Так, Він там промовляє, але не лише там, а також через голос та свідчення співбратів», – зауважив він, додаючи, що зустріч з людьми віри справді є великим даром, особливо в найскладніших хвилинах нашого життя.

«Дорогі друзі, – підсумував Святіший Отець, – 16-й псалом заохочує нас молитися наступними словами: Благословляю Господа, що дав мені пораду, що й уночі навчає мене моє серце. Господь – передо мною завжди; тому що він у мене по правиці, не захитаюсь. Нехай же Святий Дух зможе завжди вливати у наші серця цю впевненість, наповняючи нас, таким чином, Своєю розрадою та миром. Завжди просіть дару ради», – закликав Папа.

Текст із сторінки Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.