Отця Бориса Ґудзяка номіновано на єпископа 21.07.2012

У суботу, 21 липня 2012 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав Преосвященний Владика Михайло (Гринчишин), Апостольський екзарх для українців греко-католиків у Франції. Його наступником Папа призначив, благословивши вибір Синоду Єпископів УГКЦ, всесвітлішого отця Бориса Ґудзяка, дотеперішнього ректора Українського католицького університету, надаючи йому титулярний осідок Каркабії.

Апостольський екзархат для українців греко-католиків у Франції був утворений 22 липня 1960 року. Першим екзархом був Владика Володимир (Маланчук), а після його зречення (через вік у 1982 році) наступником став Владика Михайло (Гринчишин), якому в лютому цього року виповнилося 83 роки. Про це повідомляє радіо “Ватикан“.

У повідомленні Ватиканського прес-центру читаємо, що о. Борис Ґудзяк народився 24 листопада 1960 року в місті Сіракюз у Сполучених Штатах Америки в сім’ї українських емігрантів з Львівщини. Освіту здобував в Сиракузькому університеті та у Папському урбаніанському університеті й Папському східному інституті в Римі.

У 1992 році Борис Ґудзяк прибув до Львова, де став засновником Інституту історії Церкви, який очолював до 2002 року. У 1993 році Блаженніший Мирослав Іван (Любачівський) призначив його головою комісії з відновлення Львівської богословської академії, якої від 1995 року він був віце-ректором, а від 2000 року – ректором.

На основі академії 2002 року було засновано Український католицький університет і о. Бориса Ґудзяка призначено першим ректором.

Таїнство Священства о. Борис прийняв у 1998 році в соборі Святого Юра у Львові.

Владика-номінант є автором численних наукових праць і публікацій про історію Церкви, богословську освіту та на різні теми суспільно-культурного характеру.

Докладнішу біографію о. Бориса Ґудзяка можна прочитати за цим посиланням: ucu.edu.ua/about/senat/fr-borys-gudziak/.

Про дату і місце проведення єпископської хіротонії ми повідомимо додатково.

 

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.