Новий єпископ УГКЦ – владика Євген Попович

У суботу, 21 грудня 2013 р., у катедральному соборі святого Івана Христителя в Перемишлі (Польща), Глава УГКЦ Святослав Шевчук здійснив хіротонію владики Євгена Поповича, Єпископа-помічника Перемисько-Варшавської архидієцезії. Співсвятителями були архиєпископ Іван Мартиняк, Митрополит Перемисько-Варшавський, та владика Володимир Ющак, ЧСВВ, Єпарх Вроцлавсько-Ґданський. Апостольську Столицю представляв Апостольський Нунцій архиєпископ Челестіно Мільйоре, а Єпископську Конференцію Польщі – її Голова Перемиський архиєпископ Юзеф Міхалік. Співслужили єпископи двох обрядів з України, Польщі та інших країн.

Під час проповіді Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що той, хто покликаний до єпископського служіння, покликаний виконувати три завдання – навчати, освячувати та провадити, запевнюючи новоархиєрея у постійній Божій присутності для сповнення цього завдання. «Ти ще не знаєш, – сказав він, – якими стежками поведе твоє служіння Господь, ти ще не знаєш, які виклики, завдання і терпіння чекають на цій життєвій дорозі. Але будь певен, що Він у тобі та з тобою, завжди йтиме крок попереду, завжди буде джерелом твоєї сили і лагідності, мудрості та святості, життя та служіння».

Глава і Отець УГКЦ зазначив, що це архиєрейське рукоположення є променем надії для Церкви та українського народу, «що знову на роздоріжжі». Але сьогоднішня подія, на думку Блаженнішого Святослава, є знаком того, що Бог завжди перебуває поруч з вірними.

4 листопада 2013 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець призначив Всечесного отця-митрата Євгена Мирослава Поповича, тодішнього Протосинкела архиєпархії та пароха катедрального собору, Єпископом-помічником Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ в Польщі.

Біографія

Владика Євген народився 12 жовтня 1961 року в Члухові у південно-західній Польщі. У 1981 році вступив до Вищої духовної семінарії в Любліні, після закінчення якої 17 жовтня 1986 року отримав ієрейські свячення.

Через певний час душпастирського служіння в різних парафіях Польщі о. Євген від’їхав на навчання до Рима, де здобув докторат зі східного канонічного права в Папському східному інституті. Деякий час виконував служіння судового вікарія у Львівській архиєпархії та викладав у Львівській духовній семінарії. Відтак повернувся до Польщі, де виконув різноманітні душпастирські та інші обов’язки в Перемишльсько-Варшавській архидієцезії. Володіє польською, українською, італійською, російською та англійською мовами.

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.