“Не біймося по-християнськи жити!” – Папа Франциск.

 

Папа Франциск

Церква послана Христом, щоб нести людям прощення гріхів та сіяти мир у серцях. На це звернув увагу Папа Франциск у своєму повчанні, яке він виголосив опівдні, 7 квітня 2013 р., з вікна робочого кабінету, промовляючи до десятків тисяч римлян та гостей міста, які зібралися на площі Святого Петра, щоб проказати Богородичну молитву «Царице Неба» – повідомляє Радіо Ватикана.

«У цю неділю, якою завершується Пасхальна Октава, ще раз складаю вам пасхальні побажання словами Воскреслого Ісуса: Мир вам!», – розпочав Святіший Отець, зазначаючи, що це не просто привітання чи побажання, але «прецінний дар, який Христос дає Своїм учням, перейшовши через смерть та ад». Дарує його, як і обіцяв їм, а цей мир є «плодом перемоги Божої любові над злом, є плодом прощення». «Саме так, – наголосив Папа Франциск, – справжній мир, отой глибокий, походить з досвіду Божого милосердя. Сьогодні – Неділя Божого Милосердя, згідно з бажанням блаженного Івана Павла ІІ, який переставився з цього світу якраз у навечір’я цього свята».

Святіший Отець зазначив, що святий євангелист Іван розповідає нам про те, як Ісус двічі з’явився апостолам, замкненим у тій світлиці, де відбулася Тайна Вечеря: у вечір воскресіння, коли з ними не було Томи, та через вісім днів, коли запросив невіруючого учня доторкнутися Своїх ран, на що той відповів: «Господь мій і Бог мій!». «Побачив мене, то й віруєш. Щасливі ті, які, не бачивши, увірували!» – відповів Христос. «Ким же були ті, які повірили, не бачивши? – запитав Папа Франциск, відповідаючи: Це інші учні, чоловіки та жінки Єрусалиму, які, хоч і не зустріли воскреслого Ісуса, повірили свідченню апостолів та жінок. Це дуже важливе слово про віру, можемо назвати його блаженством віри. (…) В кожній епосі, в кожному місці існують блаженні, які через Боже слово, звіщуване у Церкві та засвідчене християнами, вірують, що Ісус Христос є любов’ю втіленого Бога, Воплоченим Милосердям. І це стосується кожного з нас!»

Разом з миром, Ісус дарував Апостолам Свого Духа: «Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються». «Церква послана Воскреслим Христом передавати людям відпущення гріхів, і, таким чином, спричинятися до зростання Царства любові, засівати мир у серцях, щоб він утверджувався у взаєминах, у суспільстві, в інституціях», – наголосив Святіший Отець, додаючи, що цей Дух Воскреслого Христа проганяє страх із сердець Апостолів та спонукує їх вийти зі світлиці, щоб нести Євангеліє. І ми також повинні мати відвагу свідчити свою віру, не боятися «бути християнами і по-християнськи жити!»

На завершення Папа Франциск пригадав, що цього дня ввечері він очолить Службу Божу в базиліці Святого Івана на Латерані, яка є катедрою Єпископа Риму та закликав: «Разом просімо в Пречистої Діви Марії, щоб Вона допомагала нам, єпископові та народові, ступати вперед у вірі та любові».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.