“Націоналізм, комунізм і нацизм нічого конструктивного не привнесли у світову історію” — Глава УГКЦ

Декларація Католицьких Церков України та Польщі про прощення і примирення стала виявом того, що справа польсько-українського примирення дуже важлива для обох народів. Про це сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, в інтерв’ю для газети «Галичина».

Предстоятель УГКЦ окреслив три важливі складові цього документа. Перша – озвучена позиція Церкви. «Коли ієрархи готували цей текст, то розуміли, що ні політики, ні суспільні діячі не могли собі дати ради з напливом емоцій як в українському, так і в польському суспільствах. За такої ситуації всі дивилися на Церкву, і справді, передовсім Церква мусила сказати своє слово… При цій нагоді я хотів би згадати велику роль рішучості Голови Конференції Єпископів Польщі Архиєпископа Юзефа Міхаліка з Перемишля, який на мою пропозицію підготувати такий документ відповів із великою відкритістю, за що я дуже йому вдячний», ? зазначив Блаженніший Святослав.

Друга складова ? взаємне примирення. «Я озвучив позицію прощення і перепрошую за всі кривди, які сини і доньки нашої Церкви вчинили донькам і синам інших народів та своїм ближнім. Тим самим я повторив слова Блаженнішого Любомира (Гузара), сказані 12 років тому у Львові, на беатифікаційній Літургії, перед Папою Іваном Павлом ІІ. Так само владика Юзеф Міхалік перепросив українців за кривди, які нам завдали поляки», ? зазначив Предстоятель УГКЦ. Такий духовний акт перепрошення Глав Церков обох народів, на переконання Верховного Архиєпископа, вносить інший моральний вимір у відносини нашого спільного майбутнього і додає до нього загальний мирний тон співжиття.

Третя складова ? засудження чотирьох ідеології, які вчать ненавидіти людей іншої національності: крайній націоналізм, шовінізм, комунізм і нацизм. «Очевидно, що такі ідеології ніколи нічого конструктивного не привнесли у світову історію людства», ? зазначив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.