Глава УГКЦ: «Нам потрібно оживлення нашої соборної України, миру, злагоди і єдності в нашому народі»

Ми сьогодні прикликаємо Духа Святого на наш народ, на нашу землю, на нашу Церкву, щоб Він обновив лице нашої землі, потішив нас у нашому неспокої, примирив нас і зібрав у соборності, яка від Нього походить. Про це заявив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Предстоятель УГКЦ привітав усіх парафіян зі святом П’ятдесятниці, «святом сходження на нас, на Церкву Духа Святого, – святом, коли ми прославляємо єдиного Бога в Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа».

«Нехай це свято для нас буде святом нової надії, нового оживлення, святом присутності між нам Духа Святого», – наголосив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ підкреслив, що свято П’ятдесятниці є особливим днем і моментом наближення Бога до людини.

«Ізраїль святкував П’ятдесятницю як день синайського Богоявління. На Синайській горі Мойсей бачив, як Господь Бог вогнем написав на кам’яних таблицях свій Закон – Десять Божих заповідей. І з цими таблицями прийшов Мойсей до свого народу, щоб об’явити людям того Бога, який визволив їх з неволі. Там, на Синайській горі, вони стали народом, єдиним людом, якого Бог вибрав серед усіх земних племен, аби через них об’явити своє ім’я світові», – відзначив проповідник.

Водночас він підкреслив, що Христос вклав новий зміст у день П’ятдесятниці. «Цього дня на апостолів зійшов Дух Святий у вигляді вогняних язиків. Господь Бог випалив Закон вогнем свого Духа вже не на кам’яних таблицях, а в серцях своїх людей. Так він затвердив Новий Заповіт. Цього дня народилася Церква Христова як новий Божий люд, Новий Ізраїль, на якому спочиває Божественна благодать. Там Він оголосив себе єдиним Богом, але в Трьох Особах», – сказав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав відзначив, що Святий Дух вчить нас молитися, вводить у діалог з Богом і відкриває таїнство Царства Небесного.

«Вчора ми пережили інавгурацію нового Президента. Як нам потрібно це оживлення нашої соборної України, як нам потрібно миру і злагоди, і єдності в нашому народі! Бо саме мир і соборність для нас є ознакою нового українського буття. Дух Святий є духом миру і духом єдності. Нехай Він сьогодні наповнить кожного з нас, обновить у нашому серці радість і силу християнського життя, відкриє нам таємниці нашого буття і покличе нас до християнської досконалості. Бо Він є Той, що всюди присутній і все наповняє», – зазначив Предстоятель Церкви.

На Літургії з Главою УГКЦ співслужили владика Кен (Новаківський) з Ванкувера та владика Борис (Ґудзяк) з Парижа.

Блаженніший Святослав привітав семінаристів, які на закінчення першого року навчання в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії на початку Літургії отримали право носити підрясник.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.