На міжконфесійній конференції говорили про роль і внесок релігійних громад у боротьбі з епідемією туберкульозу в Україні

11 червня 2013 року в Києві відбулася міжконфесійна конференція, присвячена формуванню єдиного бачення представників Церков і релігійних конфесій щодо мобілізації місцевих релігійних громад для протидії епідемії туберкульозу. Серед учасників було восьмеро представників УГКЦ: голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства в охороні здоров’я (о. Андрій Логін), керівники Відділів Патріаршої курії УГКЦ у справах пенітенціарного душпастирства (о. Костянтин Пантелей) і соціальних питань (о. Андрій Нагірняк) та медичні і в’язничні капелани з різних єпархій.

Епідемія туберкульозу в Україні становить загрозу національній безпеці через високий рівень захворюваності і поширення резистентних форм цієї недуги. Поліпшення епідемічної ситуації щодо туберкульозу неможливе без залучення ресурсів суспільства до подолання цієї проблеми. Тож в умовах епідемії туберкульозу надзвичайно важливим є залучення місцевих релігійних громад.

Серед завдань конференції: актуалізація знання учасників щодо туберкульозу (симптоми, шляхи передавання, лікування) та схеми ідеальної поведінки «Від кашлю до одужання»; надання інформації про пріоритети державної політики з контролю за туберкульозом (загальнодержавна та регіональні програми, стратегія адвокації, комунікації та соціальної мобілізації); презентація кращих прикладів соціальної мобілізації та ролі місцевих релігійних громад щодо допомоги хворим на туберкульоз.

Результатом конференції стало вироблення проекту спільної позиції Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій стосовно протидії туберкульозу в Україні.

Повідомив о. Андрій Нагірняк

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.