На Львівщині молились за вояків, полеглих у «Бродівському котлі»

У неділю, 21 липня, вшанували пам’ять українських вояків, які в липні 1944 року полягли у битві, відомій в історії як «Бродівський котел».

Розпочались урочистості із поминальної панахиди за полеглими у «Бродівському котлі» біля пам’ятного знаку дивізії «Галичина», що на горі Жбир в селі Ясенові Бродівського району. До пам’ятника дивізійникам поклали квіти від обласної і районної влади та громадських організацій Львівщини. Опісля відбулось громадське віче та концерт, присвячений борцям за волю України.

Поминальна панахида відбулись також у селі Підгірці Бродівського району, на горі, де буде споруджений Пантеон примирення учасників військових формувань 50-х років XX століття.

Поминальне богослужіння відправили священослужителі с. Червоне та Ясенівці у каплиці, встановленій на території кладовища вояків дивізії «Галичина» в с. Червоне. Перепоховали також останки полеглих з різних військових формувань, віднайдені товариством пошуку жертв війни «Пам’ять» та КП Львівської обласної ради «Доля» під час цьогорічних пошуково-дослідницьких робіт на місцях запеклих боїв Бродівського котла.

Після перепоховання на полі бою біля цвинтару відбулось театралізоване військово-історичне дійство, де розгорнулась імпровізована битва за участю військ дивізії «Галичина», Червоної Армії та німецьких вояків.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.