Відбулися перші загальні збори Патріаршої курії УГКЦ

11 квітня 2007 року в резиденції Глави УГКЦ у м. Києві відбулися перші загальні збори працівників Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви. У роботі засідання взяли участь Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Преосвященні Владики Діонісій (Ляхович), керівник Патріаршої адміністрації, Гліб (Лончина), керівник Відділу церковних комісій, Володимир (Війтишин), керівник Патріаршого економату, керівники структурних підрозділів Патріаршої курії. Основним завданням зборів було познайомити всіх працівників, які працюють у Києві та Львові, і накреслити напрямні для налагодження ефективнішої співпраці всередині Патріаршої курії.

У вступному слові Блаженніший Любомир подякував усім присутнім за участь у зборах, але передусім за їхню щоденну працю. Глава УГКЦ, порівнюючи Патріаршу курію з єпархіальним управлінням, сказав, що особливість курії полягає в тому, що до її завдань не належить душпастирська праця (в прямому значенні цього слова), але адміністративна та економічна. Предстоятель УГКЦ відзначив також, що Патріарша курія – це «єпархія», яка не має парафій та вірних, але має працівників, що здійснюють своє служіння для добра цілої Церкви. «Церковний центр упродовж останніх двохсот років перебував у Львові. Це був важливий час скріплення нашої Церкви. Але Богу дякувати ситуація змінилася, і ми отримали нагоду повернутися до Києва, де колись перебували, – продовжив свій виступ Блаженніший Любомир. – Не всі важливі урядові церковні структури перенесено до столиці, і немає потреби все переносити сюди. Потрібно виважено визначити, що доцільно мати в Києві, а що залишити у Львові».

Відтак учасники зустрічі заслухали доповіді про принципи діяльности Патріаршої курії УГКЦ, Патріарший економат УГКЦ, взаємне інформування та інформування суспільства про життя УГКЦ та про документообіг. Після доповідей був час для запитань і відповідей та формулювання резолюції загальних зборів Патріаршої курії.

«Ці загальні збори важливі для життя цілої Церкви, адже перший раз всі працівники зібралися разом, щоб відтак синхронно та ефективно працювати для добра загалу. Тому така нагода виявилася корисною, щоб почути один одного, поділитися досвідом та разом співпрацювати», – прокоментував важливість зустрічі Владика Діонісій (Ляхович). Про роль же Патріаршої курії Владика сказав, що це не орган церковної бюрократії, але особливе служіння.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.