Вірних УГКЦ знову запрошують до участи в підготовці наступного Синоду

Цього року Патріарший Синод Єпископів УГКЦ відбудеться у Філадельфії (США). Він буде проходити з 26 вересня по 5 жовтня. За словами Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ, Синод відбудеться в США з двох причин. У 2007 році минає 100 років з моменту, коли перший єпископ УГКЦ Владика Сотер Ортинський був призначений для душпастирської обслуги вірних нашої Церкви поза межами України з осідком у місті Філадельфії. Отже, щоб відзначити цю дату цьогорічний Синод відбудеться саме там. Друга причина – прагнення підкреслити, що наша Церква існує не тільки на території України, але й у тих країнах, куди впродовж останніх 120 років виїхала велика кількість наших емігрантів і залишились там, заснувавши своє церковне й громадське життя.

З цієї нагоди владики-члени Синоду Єпископів УГКЦ відвідають провідні осередки церковного життя УГКЦ у США у Філадельфії, Стемфорді, Вашингтоні тощо. Крім того, запланована зустріч із представниками Американської Єпископської Конференції, яка впродовж десятиліть надає фінансову допомогу УГКЦ у справі відбудови її структур та налагодження церковного життя.

Глава УГКЦ розповів також, що під час Синоду Єпископів УГКЦ у 2007 році буде розглянуто три основні теми: 1) закінчено вивчення теми, обговорюваної на попередніх Синодах, про покликання, виховання, життя й працю священнослужителів; 2) літургійні питання; 3) євангелізація. Згідно з постановою минулорічного Синоду про те, що стратегією нашої Церкви на найближче майбутнє є поглиблення змісту віри наших вірних та допомога в практичній реалізації цієї віри, ухвалено, що євангелізація стане основною темою Синоду у Філадельфії.

У 2007 році, як і в попередньому, духовенство й миряни Української Греко-Католицької Церкви будуть запрошені до участи в підготовці наступного Синоду Єпископів УГКЦ. Про це Предстоятель УГКЦ, зокрема, сказав: «Весною минулого року ми оголосили основну тему нашого Синоду – священство. Ми закликали священиків, монахів та мирян, охочих висловитися на цю тему, присилати свої думки до секретаріату Синоду. Багато членів нашої Церкви зробили це, за що ми їм дуже вдячні. Секретаріат ознайомився з їхніми пропозиціями, і на їх підставі зробив підсумок, який пізніше роздано всім владикам як частину матеріалів Синоду. Окремі думки справді збагатили нашу дискусію.

Цього року ми хочемо повторити таку спробу, з огляду на її позитивний досвід, тому запрошуємо членів нашої Церкви письмово викласти свої думки з приводу тем, що їх ми будемо обговорювати. Насамперед щодо центральної теми Синоду – євангелізації, а також стосовно літургійного життя нашої Церкви та покликання, життя й діяльности священиків».

Просимо всіх охочих висловитися щодо тем майбутнього Синоду, до 30 квітня 2007 року надіслати свої роздуми на адресу секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ (вул. Різницька, 116/28, 29, м. Київ, 01001) або спеціальну ел. скриньку (e-mail: synod2007@ugcc.org.ua) з приміткою «Для секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.