Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії дякував Богові за дар життя блаженної пам’яті Владики Володимира Стернюка

7 лютого 2007 року, в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові було відслужено архиєрейську Божественну Літургію з нагоди 100-літнього ювілею від дня народження ісповідника віри Місцеблюстителя Києво-Галицької Митрополії УГКЦ блаженної пам’яті Владики Володимира Стернюка. Спільну молитву, в якій взяли участь владики-члени Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії, очолив Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький.

У проповіді Блаженніший Любомир передусім пояснив, що цю Літургію владики служать не в сам день народження єпископа Володимира (він народився 12 лютого 1907 року), оскільки 7-8 лютого відбувається Тридцять четверта сесія Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії, і, таким чином, є нагода всім владикам спільно відслужити Службу Божу за ісповідника віри архиєрея Володимира. Відтак Глава УГКЦ наголосив, що сьогоднішня Літургія подячна, адже вона є виявом вдячности покійному владиці за його відповідальне сповнення свого уряду, але передусім вдячністю Богові за дар життя для майбутнього Місцеблюстителя Києво-Галицької Митрополії. «Розуміння того, що Господь Бог сто років тому покликав цю людину до життя, дав їй цей великий дар і провадив її впродовж земного життя, спонукує нас до вдячности Творцеві». Усвідомлення цього, за словами проповідника, змушує нас замислитися – адже кожний отримав дар життя – над тим, як ми реалізовуємо цей дар, як примножуємо наші таланти.

На завершення Літургії всі учасники спільної молитви: владики, священики, миряни – відслужили також панахиду, в якій просили для ісповідника віри Місцеблюстителя Києво-Галицької Митрополії УГКЦ Владики Володимира Стернюка зі святими упокоєння.

Департамент інформації УГКЦ

Біографічна довідка Владики Володимира (1907-1997)

Народився 12 лютого 1907 року в Пустомитах, біля Львова. Після закінчення навчання у Львові та Бельгії і вступу до Чину редемптористів був висвячений на священика. Переховуючись на горищі собору Святого Юра, став свідком ліквідації УГКЦ на Львівському “Синоді”.

Після арешту 1947 року провів п’ять років у в’язниці і таборах праці в Сибіру. Після повернення до Львова працював сторожем, бухгалтером, двірником та санітаром швидкої допомоги, одночасно таємно виконував священичі обов’язки.

У 1964 році Володимир Стернюк був рукоположений на єпископа і очолював УГКЦ в Україні з 1972 по 1991 рік, аж до повернення Глави УГКЦ Митрополита Мирослава Івана (Любачівського). Це був час жорстоких брежнєвських репресій та боротьби за визволення наприкінці 80-тих.

Будучи пастирем і харизматичним лідером підпільної Церкви, Архиєпископ Володимир керував нею з однокімнатної комунальної квартири, де кухня й ванна були спільними з сусідами. Його добре пам’ятають за розважливість, рішучість, теплоту й розуміння. Він помер 29 вересня 1997 року. Цього дня центральними вулицями Львова пройшла велика похоронна процесія.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.