Відбулася інтронізація нового правлячого архиєрея Куритибської єпархії

7 лютого 2007 року, о 19.00, у кафедральному храмі Святого Івана Хрестителя в Куритибі (Бразилія) відбулась інтронізація (введення на престол) нового правлячого архиєрея Куритибської єпархії УГКЦ Преосвященного Владики Володимира (Ковбича). 13 грудня 2006 року Святіший Отець Венедикт XVI, згідно з 210 кан. § 1 Кодексу Канонів Східних Церков, підтвердив зречення попереднього Куритибського Єпарха в Бразилії Владики Єфрема (Кривого), ЧСВВ, та призначив Єпископа-коад’ютора Куритибської єпархії Владику Володимира (Ковбича), ЧСВВ, правлячим Єпархом.

Інтронізацію від імени Блаженнішого Любомира прийняв Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Єпископ-помічник Верховного Архиєпископа. Під час чину інтронізації Владика Діонісій прочитав лист-привітання від Глави УГКЦ. «Сьогодні для вас торжественний день, але не тільки для вас – це свято всіх вірних нашої Церкви, де б вони не перебували. Ми всі радіємо поставленням нового єпископа на престол у Куритибі. Бо це є символом того, що життя триває, виразним знаком, що перед нами відкритий шлях у майбуття. Всі ми дивимось на вашу єпархію з великим захопленням і бажаємо вам дальшого росту й розвитку, бо перед вами стоять важливі завдання: по-перше, зберегти у святій католицькій вірі покоління людей українського походження, а також і тих, які через подружні зв’язки бажають жити релігійним життям у східній церковній традиції; по-друге, єпархія Святого Івана Хрестителя, хоч і могла б легко загубитись серед 268 інших єпархій, повинна бути символом справжньої Христової Церкви, живим і творчим свідком східної християнської традиції. Тим вона буде збагачувати всіх вірних Вселенської Церкви на терені Бразилії», – зокрема написав Блаженніший Любомир, звертаючись до вірних Куритибської єпархії.

Після інтронізації Владика Володимир у співслужінні з Владиками Діонісієм (Ляховичем), Мироном (Мазуром), Єфремом (Кривим) та шістьома римо-католицькими єпископами відслужив архиєрейську Літургію. Після Євангелія, на основі Апостольського листа Папи Івана Павла II «Пастир стада» Владика Володимир накреслив свій план діяльности як Єпарха Куритибського і попросив у духовенства та мирян допомоги й молитви для його здійснення. У свою чергу, Владика Єфрем на завершення Літургії склав вірним велику подяку за співпрацю й молитви, які його супроводили впродовж 35-літнього єпископського служіння і 28-літнього виконання обов’язків Єпарха Куритибського. Після цього Владика Моасир Віті, Архиєпископ Куритибський Римо-Католицької Церкви, від імени Бразильської Єпископської Конференції вручив Владиці Єфремові почесну грамоту та медаль.

На інтронізації і Божественній Літургії також були присутні протоархимандрит ЧСВВ о. Василь Ковбич, рідний брат Владики Володимира, протоігумен Бразильської провінції св. Йосифа ЧСВВ о. Теодор Галицький, священики, представники чернечих згромаджень, влади, а також Владика Єремія Ференц від Автокефальної Православної Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

Біографію Владики Володимира читайте тут: http://www.ugcc.org.ua/ukr/churchinaction/bishopbio/#38

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.