Духовенство Київської архиєпархії УГКЦ провело триденну зустріч

З 30 січня по 1 лютого 2007 року на околиці Києва, в Пущі Водиці відбулася чергова, на цей раз триденна, зустріч Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, та Преосвященного Владики Богдана (Дзюраха), Єпископа-помічника Київської архиєпархії, з духовенством Київської архиєпархії і Волинсько-Луцького протопресвітерату Української Греко-Католицької Церкви.

Спільне засідання розпочалося з Молебню до Пресвятої Богородиці. У своєму слові під час молебню Владика Богдан представив запланований перебіг зустрічі, звернувши увагу, зокрема, на те, що вона матиме потрійний вимір – духовний, науковий і адміністративний. Перший день був присвячений духовній обнові на порозі Великого посту, на другий день були заплановані лекції з канонічного права й літургіки, а на третій – розгляд низки організаційно-адміністративних питань, пов’язаних із життєдіяльністю архиєпархії, – повідомили в канцелярії Київської архиєпархії.

Під проводом Блаженнішого Любомира присутні отці мали нагоду роздумувати про справжню місійність Церкви та про свою участь у ній. У цьому контексті Глава УГКЦ висловив слова подяки священикам і дияконам архиєпархії за їхнє служіння людям, яке вони, часто у великих невигодах, проте з великою жертовністю і любов’ю, здійснюють. Це, на думку Предстоятеля УГКЦ, є справжнім скарбом, адже „багатство нашої Церкви не в тому, скільки будинків чи політичного впливу ми маємо, багатство нашого народу полягає в тому, якою мірою люди цінують у собі Божу благодать. А ще важливіше – наскільки вони готові ділитися тією Божою благодаттю з іншими”, – зазначив проповідник.

Ще однією гарною нагодою для віднови духа було роздумування над посланням Святішого Отця Венедикта ХVI на Великий піст під назвою „Споглядатимуть на Того, Кого прокололи” (Йо 19, 37). Після прочитання тесту папського послання присутні обмінялись думками та враженнями.

Увечері в невимушеній атмосфері відбулася братня зустріч душпастирів архиєпархії, на якій вони змогли поспілкуватися між собою, ближче заприятелювати, розповісти про своє життя, а також разом заколядувати.

Другий день зустрічі розпочався архиєрейською Літургією, яку відслужив Владика Богдан у співслужінні всіх отців. Цей день був присвячений поглибленню знань із канонічного права й літургіки. В першій половині дня про канонічне право для душпастирів розповідав о. Михайло Палій, ліценціат із канонічного права, який сьогодні працює над своєю докторською дисертацією в Римі. Отець Михайло накреслив фундаментальні принципи, закладені в основу канонічного права Східних Церков, а також звернув особливу увагу на Таїнство Подружжя у світлі Кодексу Канонів Східних Церков.

У другій половині дня питання літургічного життя висвітлив Блаженніший Любомир. Він, зокрема, звернув увагу священнослужителів на необхідність забезпечити «достойне й гарне служіння всіх богослужінь». Доповідач підкреслив, що Свята Літургія виражає наш стосунок до Бога, а тому, здійснюючи священнодійство, кожен повинен свідомо ставати в присутність Всемогутнього Бога та приготовлятися до нього всім своїм життям. Обов’язком душпастиря є дбати про належну красу Божого дому та всього, що стосується богослужінь. Особливу увагу, на думку Блаженнішого Любомира, священнослужителі повинні звертати на якість проповідування Божого Слова. Після кожної лекції слухачі мали нагоду поставити питання доповідачам та почути _рунтовні відповіді.

Останній день зустрічі був присвячений розглядові організаційно-адміністративних питань архиєпархії. Голови Комісій окреслили завдання, які стоять перед душпастирями в новому році. Зокрема виступили о. Михайло Будник (Комісія у справах євангелізації), д-н Руслан Коханчук (відповідальний за капеланство у військових структурах) та д-н Костянтин Пантелей (відповідальний за капеланство у пенітенціарних закладах). _рунтовно було розглянуто питання реалізації на архиєпархіальному рівні Програми «За тверезість життя». З цією метою перед зібраними виступили о. Мирослав Латинник, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я, та п. Оксана Петрів, референт Комісії.

Крім того, Владика Богдан проголосив затверджений Блаженнішим Любомиром склад Пресвітерської ради архиєпархії та вручив окремим отцям архиєпархії церковні відзнаки й нагороди за ревне служіння Церкві й Божому людові в Україні та поза її межами (один із нагороджених – о. Іван Мислюк – нещодавно повернувся з Казахстану, де протягом п’яти років здійснював священиче служіння). Духовенство, у свою чергу, привітало єпископа-помічника з першою річницею єпископської хіротонії, яка припадає на свято Стрітення Господнього.

Зустріч духовенства закінчилася спільною літургійною молитвою.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.