Церкви України проводять Тиждень молитов за єдність християн

Цього року християни різних Церков і деномінацій м. Києва з’єднались у спільній молитві за єдність християн та примирення між людьми, націями і спільнотами. Екуменічний тиждень молитов за єдність християн, як і планувалось, розпочався Вечором колядок та щедрівок в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ (вул. Микільсько-Слобідська, 4, метро „Лівобережна”). Відтак, згідно з програмою цьогорічного проведення Тижня молитов, 21 січня у храмі Святої Катерини Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви (вул. Лютеранська, 22) відбулась спільна молитва, у якій взяли участь миряни різних Церков у співслужінні з пастирями Реформаторської Церкви, Англіканської спільноти, та священиками Римо-Католицької і Греко-Католицької Церков. Слово до зібраних на молитві виголосив священик УГКЦ Любомир Яворський, який зокрема зазначив, що спільна молитва християн різних конфесій є найкращим інструментом та дорогою до єдності. Після спільної молитви гості з Української Греко-Католицької Церкви заколядували традиційні для східного християнства колядки та щедрівки, що без сумніву зблизило учасників спільної молитви.

23 січня у храмі Святого Олександра Римо-Католицької Церкви в Україні (вул. Костельна, 7) відбулась чергова спільна молитва за єдність християн, у якій зокрема взяли участь пастор Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви Святослав Фухтель та єпископ УГКЦ Богдан (Дзюрах), який проповідував у цей вечір. Як зазначив Владика Богдан, спільна молитва за єдність християн – це ще одна нагода до взаємного пізнання один одного та спільного збагачення. Владика переконаний, що об’єднання християн обов’язково відбудеться, однак спосіб та майбутню модель цього може визначити лише Святий Дух, ми ж християни тут на землі можемо лише малими кроками та вчинками допомогти один одному у досягненні цієї мети.

Під кінець спільної молитви усім присутнім пригадали, що у четвер, 25 січня, у храмі Святого Василія Великого УГКЦ (Вознесенський узвіз, 7, біля Львівської площі) о 18.00 відбудеться завершення Тижня молитов за єдність християн, під час якого зі зверненнями виступлять Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, Владика Станіслав Широкорадюк, Єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні та голландський пастор Реформаторської Церкви Клаус Вандергріп.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.